Zadru drugi poraz u pet utakmica

U svojoj petoj pripremnoj utakmici, koja se odigrala u četvrtak, momčad KK Zadar ubilježila je drugi poraz. Ovaj put, bolja je bila ruska Mordovia, rezultatom 69:70.

Zadar – Mordovia 69:70 (15:21; 33:33; 45:54)

Zadar: Prostran 4, Jardine 10, Ivanov 3, Batur 6, Smolić, Car 7, Đugum 7, Ramljak 15, Šango 3, Sobin 7, Kraljević 7.

Mordovia: Karpeko 9, Karaulov 8, Zagnoyko 19, Gerasimenko 10, Aleksandrov 8, Andrejev 2, Semerninov, Pavlov 3, Lidyaev 9, Varnakov, Khlopov 2, Khayrutdirov.

Iako je Zadar prvu utakmicu protiv istog protivnika pobijedio, ovaj put bolje su krenuli Rusi. Svakoj momčadi pripale su po dvije četvrtine utakmice, a ona prva donijela je vodstvo Mordovie od 15:21, dok Zadar do odmora poravnava na 33:33.

No, treća, za Zadar neučinkovita dionicu, odlazi u korist gostujuće momčadi rezultatom 12:21 pa se oni ipak uspijevaju odvojiti na devet koševa razlike, prije ulaska u zadnji period. Iako protivnik u jednom trenutku i diže svoju prednost, Zadar u posljednjih šest minuta ipak uspijeva približiti se, zahvaljujući Scoop Jardineu, Marku Ramljaku i Josipu Sobinu, ponajviše.

Rezultat tako pri kraju susreta iznosi 69:79, a šut za pobjedu promašuje Ivan Batur. Kod Zadra najučinkovitiji bili su Marko Ramljak s 15 koševa, te Scoop Jardine s 10.