Darda uvjerljiva protiv Splita

Darda i Split su se sastali u okviru 7. kola A1 lige za ostanak u Baranji. Splićani su se dobro držali tijekom prve četvrtine koju su zaključili s malom prednošću. Nakon toga je sve krenulo nizbrdo, domaćini su preokrenuli rezultat i zatim je sve bila jednosmjerna ulica. Bez iskusnih  Mimice i Subotića Splićani nisu imali puno izgleda.

VROS Darda – Split 99:83 (21:25; 50:42; 82:64)

VROS Darda: Došen 12, Kujundžić, Žulj, Turalija, Krajina, R. Kujundžić 3, Pandurić 21, Hrnčić 23, Diminić 12, Radoš, Meznarić 9, Bičvić 19

Split: Filipović 7, Markulin 13, I. Jukić 15, Katić 2, Najev 24, Vučić 3, Matić 9, Madunić, J. Jukić, Dominović 10

Splićani su dobro krenuli u susret i nakon pet, šest minuta igre imali su prvu osjetniju prednost tricom Jukića (9:13 i 18:25). 29:30 je rezultat koji će gosti upamtiti jer im je to bilo posljednje vodstvo. Nakon toga Bičvić i Hrnčić uzimaju stvari u svoje ruke te dovode Dardu na ugodnih 41:30. To je za europsku košarku karakterističan omjer na kraju poluvremena, no ovo je bio rezultat sredinom druge dionice što je dovoljan pokazatelj kako se večeras obrane nisu iskazale.

Priključili su se zatim i Pandurić te Meznarić pa domaćini bježe na ugodnih plus 12 na poluvremenu. U drugom dijelu je sve bila, kako smo rekli u uvodu, jednosmjerna ulica. Domaćini nisu posustajali te se prednost povećavala i do visokih plus 24. Do kraja nije bilo većih problema i Baranjci su rutinski priveli utakmicu kraju.