Četvrtak, 5 kolovoza, 2021
More

    POPULARNE OBJAVE

    Dijaspora: Krajnoviću “hrvatsko” polufinale

    Protekli vikend igrana su natjecanja diljem Europe, a aktivni su bili brojni naši internacionalci. Nekima je sezona već završena dok negdje prvenstva tek ulaze u samu završnicu. Što se Hrvata tiče najzanimljivije je bilo u Slovačkoj gdje je igrano “hrvatsko” polufinale. Na jednoj i drugoj strani nalaze se naši stručnjaci te ukupno pet igrača. Krunoslav Krajnović sa svojom Priedvizom izborio je finale nakon šeste utakmice. Spomenute dvoboje, ali i ostale učinke hrvatskih gastrabajtera u ostalim zemljama možete pronaći u tekstu.

    - Advertisement -

    [prank p=”AUSTRIJA” ekipa=””]

    Četvrtfinale

    Gmunden – Wels 70:84 (1:1)

    Wels – Gmunden 79:69 (2:1)

    Krešimir Bašić – trener

    [/prank]

    [prank p=”BELGIJA” ekipa=””]

    Kup Belgije, finale:

    Oostende – Port of Antwerp Giants 88:79

    Dario Gjergja – trener

    [/prank]
    [prank p=”BUGARSKA” ekipa=””]
    Lukoil Academic – Levski Sofia 93:97

    Jure Lalić – 10 min, 7 p, 2 sk

    [/prank]

    [prank p=”FRANCUSKA” ekipa=””]

    FRANCUSKA DRUGA LIGA

    Nantes – Boulogne 66:97

    Vedran Morović – 19 min, 10 p, 1 sk, 4 as, 2 ol

    [/prank]
    [prank p=”GRČKA” ekipa=””]

    Sljedeće kolo igra se 24. travnja

    Panathinaikos

    Roko Ukić

    Kolossos

    Marko Car

    [/prank]
    [prank p=”ITALIJA” ekipa=””]

    Zbog All-star natjecanja nije bilo prvoligaških utakmica

    Cantu – Umana Venezia 88:75

    Ivan Buva (Can) – 11 min, 4 sk

    Hrvoje Perić (Ven) – 19 min, 7 p, 1 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl

    Vanoli Cremona – Armani Milano odgođeno

    Šime Špralja

    Pistoia – Sutor Montegranaro 85:66

    Željko Šakić – 25 min, 11 p, 7 sk, 3 ol

    TALIJANSKA DRUGA LIGA

    Upea Capo d’Orlando nije bilo ligaškog kola

    Sandro Nicević

    TALIJANSKA TREĆA LIGA

    Firenze nije bilo ligaškog kola

    Damir Rančić

    [/prank]

    [prank p=”IZRAEL” ekipa=””]

    Maccabi Tel Aviv

    Andrija Žižić – slobodan

    [/prank]

    [prank p=”JAPAN” ekipa=””]
    Hyogo S. – Wakayama Trians 66:101

    Hyogo S. – Wakayama Trians 77:105

    Željko Pavličević – trener

    [/prank]

    [prank p=”KOLUMBIJA” ekipa=””]

    Piratas de Bogota nije bilo ligaškog kola

    Ljubiša Vrcelj

    [/prank]

    [prank p=”KOSOVO” ekipa=””]

    Peja

    Teo Šimović – slobodan

    [/prank]

    [prank p=”LITVA” ekipa=””]
    Siauliai – Lietkabelis 100:75

    Goran Vrbanc – 19 min, 12 p, 1 as, 1 sk, 3 il

    [/prank]
    [prank p=”MAĐARSKA” ekipa=””]

    Za poredak: 1. – 6. mjesto

    Szolnoki Olaj – Kaposvari 85:60

    Hrvoje Puljko – 25 min, 12 p, 1 sk, 2 as

    Kaposvari – KTE-Duna Aszfalt 72:62

    Hrvoje Puljko – 36 min, 23 p, 5 sk, 1 ol

    Za poredak: 7.- 13. mjesto

    Jaszberenyi

    Bruno Šundov – slobodan

    Marso NYKK – ZTE KK 92:75

    Matija Poščić – 37 min, 20 p, 17 sk, 2 as, 3 ol

    Szedeak – PVSK Pannon 81:89

    Marino Šarlija, Veljko Budimir – nije dostuna statistika

    [/prank]

    [prank p=”NIZOZEMSKA” ekipa=””]
    GasTerra Groningen – Matrixx Magixx 71:69

    Ivica Skelin – trener
    [/prank]

    [prank p=”NJEMAČKA” ekipa=””]

    Telekom Bsk – MBC 89:78

    Hrvoje Kovačević – 31 min, 15 p, 6 sk, 2 as, 2 ol

    Silvano Poropat – trener

    Fraport SKY – Trier 67:56

    Luka Buntić – nije bio u momčadi

    Marin Petrić – 12 min, 6 p, 3 sk, 1 ol

    Ludwigsburg – S. Oliver Baskets 77:62

    Mario Stojić – 12 min, 2 sk

    ALBA – Artland Dragons 89:75

    Leon Radošević – 12 min, 10 p

    [/prank]

    [prank p=”PORTUGAL” ekipa=””]

    PORTUGALSKA DRUGA LIGA

    Ginasio – Illiabum 78:93

    Filip Torić – 29 min, 15 p, 7 sk, 3 as, 3 ol

    [/prank]

    [prank p=”RUMUNJSKA” ekipa=””]

    Stanka – playoff započinje 25. travnja

    Ploiesti – Rovinari

    Ante Krapić

    Oradea – Craiova

    Petar Babić

    Targu Mures – Pitesti

    Pankracije Barać

    CSU Sibiu – U. Mobitel. CN

    Matija Češković

    [/prank]

    [prank p=”RUSIJA(VTB)” ekipa=””]

    Khimki slobodan

    Marko Popović

    Krešimir Lončar

    Lokomotiv slobodan

    Krunoslav Simon

    [/prank]
    [prank p=”SLOVAČKA” ekipa=””]

    Polufinale

    Prievidza – Iskra Svit 70:62 (3:2)

    Marko Batina (Pri) – 24 min, 14 p, 2 sk, 1 as, 1 ol

    Dražen Klarić (Pri) – 31 min, 13 p, 5 sk, 2 as, 1 ol

    Stjepan Tešija (Pri) – 7 min, 3 p, 3 sk

    Krunoslav Krajnović (Pri) – trener

    Andrija Hrkač (Isk) – 10 min, 3 p, 1 as

    Saša Janković (Isk) – 24 min, 9 p, 4 sk, 1 as

    Rudolf Jugo (Isk) – trener

    Iskra SvitPrievidza 68:70 (2:4)

    Andrija Hrkač (Isk) – 1 min, bez učinka

    Saša Janković (Isk) – 31 min, 15 p, 2 sk, 1 as

    Rudolf Jugo (Isk) – trener

    Marko Batina (Pri) – 36 min, 19 p, 9 sk, 4 as, 2 ol, 2 bl

    Dražen Klarić (Pri) – 31 min, 8 p, 5 sk, 2 as

    Stjepan Tešija (Pri) – 11 min, 1 sk, 1 as

    Krunoslav Krajnović (Pri) – trener

    [/prank]
    [prank p=”SLOVENIJA” ekipa=””]

    Za prvaka

    Rogaška – Krka 56:80

    Zvonko Buljan (Krka) – 18 min, 13 p, 7 sk

    Jozo Brkić (Rog) – 19 min, 8 p, 3 sk

    Zlatorog – Rogaška 69:63

    Jozo Brkić (Rog) 26 min, 12 p, 9 sk

    Frano Marasović (Zla) – nije igrao

    Union Olimpija – Zlatorog 93:64

    Paolo Marinelli (UO) – 26 min, 6 p, 3 as

    Dražen Bubnič – 11 min, 1 p, 3 sk

    Frano Marasović (Zla) – 16 min, 4 p, 3 sk

    Polzela – Union Olimpija 62:71

    Paolo Marinelli – 23 min, 2 p, 4 sk

    Dražen Bubnič – nije igrao

    Helios – Polzela 94:47

    Igor Marić – 22 min, 18 p, 3 sk

    Krka – Helios 69:54

    Igor Marić (Hel) – 14 min, 3 p, 2 sk

    Zvonko Buljan (Krka) – 25 min, 13 p, 5 sk

    Za ostanak

    Tajfun – Grosuplje 76:79

    Mladen Primorac – 9 min, 5 p

    Elektra – Tajfun 77:82

    Mladen Primorac – 27 min, 13 p, 13 sk, 3 as, 2 ol

    Geoplin – Elektra 80:93

    Vjeran Soldo – 19 min, 6 p, 7 sk

    Stipe Modrić – 32 min, 12 p, 9 sk, 3 as

    Geoplin – Maribor 82:73

    Vjeran Soldo – 17 min, 10 p

    Stipe Modrić – 35 min, 15 p, 11 sk

    [/prank]
    [prank p=”ŠPANJOLSKA” ekipa=””]

    CAI Zaragoza – Unicaja 81:91

    Damjan Rudež – 28 min, 7 p, 3 sk, 2 as

    FC Barcelona – zbog nastupa u Euroligi utakmica će se igrati 1. svibnja

    Mario Hezonja, Ante Tomić

    Rio Natura Monbus – Valladolid 84:83

    Mario Delaš (RNM) – 25 min, 15 p, 5 sk, 3 as, 1 ol

    Estudiantes – Valencia 80:88

    Marko Banić (Est) – 24 min, 13 p, 6 sk, 1 bl

    Velimir Perasović (Val) – trener

    Bilbao – Murcia 82:69

    Damir Markota – 33 min, 10 p, 3 sk, 2 as, 1 ol

    Fran Pilepić – nije ulazio u igru

    Zoran Vrkić – 1 min, bez učinka

    Real Madrid – zbog nastupa u Euroligi utakmica će se igrati 1. svibnja

    Dontaye Draper – ozljeda

    [/prank]
    [prank p=”ŠVEDSKA” ekipa=””]

    Uppsala – Sodertalje 74:63

    Toni Bizaca – 30 min, 20 p, 4 sk, 1 as, 2 ol

    Dino Butorac – 9 min, 2 p, 2 as

    [/prank]
    [prank p=”ŠVICARSKA” ekipa=””]

    Fribourg – Neuchatel 72:81

    Marko Kraljević – nije igrao

    Lugano Tigers – Geneve Lions 71:47

    Ivan Rudež (Gen) – trener

    Andrej Štimac (Gen) – 22 min, 2 p, 5 sk

    Marin Bavčević (Lug) – 17 min, 2 p, 4 as, 2 sk

    [/prank]

    [prank p=”TURSKA” ekipa=””]

    Fenerbahče Ulker Trabzonspor 84:62

    Bojan Bogdanović  (Fen) – 28 min, 10 p, 4 sk, 3 as, 2 il

    Luka Žorić (Fen) – 7 min, 8 p, 3 sk, 3 il

    Andrija Stipanović (Tra) – 20 min, 8 p, 4 sk, 1 il

    Aliaga – Bešiktaš 50:91

    Tomislav Ružić – nije bio u sastavu

    Tofas Anadolu Efes 78:84

    Rok Stipčević (Tof) – nije bio u sastavu

    Zoran Planinić (Ana) – 1 min, 2 p, 2 sk

    Stanko Barać (Ana) – nije u sastavu zbog ozljede

    Turk Telekom  – Mersin 79:74

    Lukša Andrić  – 24 min, 10 p, 6 sk, 3 il

    TURSKA DRUGA LIGA:

    Istanbul DSI – Gelism 91:80

    Nenad Delić – 37 min, 24 p, 12 sk, 3 as, 1 ol, 2 bl, 1 il

    [/prank]

    [prank p=”UJEDINJENO KRALJEVSTVO” ekipa=””]

    Glasgow Rocks – Surrey Heat 94:81

    Fran Urli – 33 min, 15 p, 8 sk, 2 as1 bl
    [/prank]

    Ako i dalje ako primjetite da neki igrač nedostaje javite nam na mail crosarka@gmail.com ili na našu Facebook stranicu.


    Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada

    - Advertisement -

    NAJČITANIJE VIJESTI TJEDNA

    zadnje objave

    NE PROPUSTITE