Dijaspora: Krajnoviću “hrvatsko” polufinale

Protekli vikend igrana su natjecanja diljem Europe, a aktivni su bili brojni naši internacionalci. Nekima je sezona već završena dok negdje prvenstva tek ulaze u samu završnicu. Što se Hrvata tiče najzanimljivije je bilo u Slovačkoj gdje je igrano “hrvatsko” polufinale. Na jednoj i drugoj strani nalaze se naši stručnjaci te ukupno pet igrača. Krunoslav Krajnović sa svojom Priedvizom izborio je finale nakon šeste utakmice. Spomenute dvoboje, ali i ostale učinke hrvatskih gastrabajtera u ostalim zemljama možete pronaći u tekstu.

[prank p=”AUSTRIJA” ekipa=””]

Četvrtfinale

Gmunden – Wels 70:84 (1:1)

Wels – Gmunden 79:69 (2:1)

Krešimir Bašić – trener

[/prank]

[prank p=”BELGIJA” ekipa=””]

Kup Belgije, finale:

Oostende – Port of Antwerp Giants 88:79

Dario Gjergja – trener

[/prank]
[prank p=”BUGARSKA” ekipa=””]
Lukoil Academic – Levski Sofia 93:97

Jure Lalić – 10 min, 7 p, 2 sk

[/prank]

[prank p=”FRANCUSKA” ekipa=””]

FRANCUSKA DRUGA LIGA

Nantes – Boulogne 66:97

Vedran Morović – 19 min, 10 p, 1 sk, 4 as, 2 ol

[/prank]
[prank p=”GRČKA” ekipa=””]

Sljedeće kolo igra se 24. travnja

Panathinaikos

Roko Ukić

Kolossos

Marko Car

[/prank]
[prank p=”ITALIJA” ekipa=””]

Zbog All-star natjecanja nije bilo prvoligaških utakmica

Cantu – Umana Venezia 88:75

Ivan Buva (Can) – 11 min, 4 sk

Hrvoje Perić (Ven) – 19 min, 7 p, 1 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl

Vanoli Cremona – Armani Milano odgođeno

Šime Špralja

Pistoia – Sutor Montegranaro 85:66

Željko Šakić – 25 min, 11 p, 7 sk, 3 ol

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Upea Capo d’Orlando nije bilo ligaškog kola

Sandro Nicević

TALIJANSKA TREĆA LIGA

Firenze nije bilo ligaškog kola

Damir Rančić

[/prank]

[prank p=”IZRAEL” ekipa=””]

Maccabi Tel Aviv

Andrija Žižić – slobodan

[/prank]

[prank p=”JAPAN” ekipa=””]
Hyogo S. – Wakayama Trians 66:101

Hyogo S. – Wakayama Trians 77:105

Željko Pavličević – trener

[/prank]

[prank p=”KOLUMBIJA” ekipa=””]

Piratas de Bogota nije bilo ligaškog kola

Ljubiša Vrcelj

[/prank]

[prank p=”KOSOVO” ekipa=””]

Peja

Teo Šimović – slobodan

[/prank]

[prank p=”LITVA” ekipa=””]
Siauliai – Lietkabelis 100:75

Goran Vrbanc – 19 min, 12 p, 1 as, 1 sk, 3 il

[/prank]
[prank p=”MAĐARSKA” ekipa=””]

Za poredak: 1. – 6. mjesto

Szolnoki Olaj – Kaposvari 85:60

Hrvoje Puljko – 25 min, 12 p, 1 sk, 2 as

Kaposvari – KTE-Duna Aszfalt 72:62

Hrvoje Puljko – 36 min, 23 p, 5 sk, 1 ol

Za poredak: 7.- 13. mjesto

Jaszberenyi

Bruno Šundov – slobodan

Marso NYKK – ZTE KK 92:75

Matija Poščić – 37 min, 20 p, 17 sk, 2 as, 3 ol

Szedeak – PVSK Pannon 81:89

Marino Šarlija, Veljko Budimir – nije dostuna statistika

[/prank]

[prank p=”NIZOZEMSKA” ekipa=””]
GasTerra Groningen – Matrixx Magixx 71:69

Ivica Skelin – trener
[/prank]

[prank p=”NJEMAČKA” ekipa=””]

Telekom Bsk – MBC 89:78

Hrvoje Kovačević – 31 min, 15 p, 6 sk, 2 as, 2 ol

Silvano Poropat – trener

Fraport SKY – Trier 67:56

Luka Buntić – nije bio u momčadi

Marin Petrić – 12 min, 6 p, 3 sk, 1 ol

Ludwigsburg – S. Oliver Baskets 77:62

Mario Stojić – 12 min, 2 sk

ALBA – Artland Dragons 89:75

Leon Radošević – 12 min, 10 p

[/prank]

[prank p=”PORTUGAL” ekipa=””]

PORTUGALSKA DRUGA LIGA

Ginasio – Illiabum 78:93

Filip Torić – 29 min, 15 p, 7 sk, 3 as, 3 ol

[/prank]

[prank p=”RUMUNJSKA” ekipa=””]

Stanka – playoff započinje 25. travnja

Ploiesti – Rovinari

Ante Krapić

Oradea – Craiova

Petar Babić

Targu Mures – Pitesti

Pankracije Barać

CSU Sibiu – U. Mobitel. CN

Matija Češković

[/prank]

[prank p=”RUSIJA(VTB)” ekipa=””]

Khimki slobodan

Marko Popović

Krešimir Lončar

Lokomotiv slobodan

Krunoslav Simon

[/prank]
[prank p=”SLOVAČKA” ekipa=””]

Polufinale

Prievidza – Iskra Svit 70:62 (3:2)

Marko Batina (Pri) – 24 min, 14 p, 2 sk, 1 as, 1 ol

Dražen Klarić (Pri) – 31 min, 13 p, 5 sk, 2 as, 1 ol

Stjepan Tešija (Pri) – 7 min, 3 p, 3 sk

Krunoslav Krajnović (Pri) – trener

Andrija Hrkač (Isk) – 10 min, 3 p, 1 as

Saša Janković (Isk) – 24 min, 9 p, 4 sk, 1 as

Rudolf Jugo (Isk) – trener

Iskra SvitPrievidza 68:70 (2:4)

Andrija Hrkač (Isk) – 1 min, bez učinka

Saša Janković (Isk) – 31 min, 15 p, 2 sk, 1 as

Rudolf Jugo (Isk) – trener

Marko Batina (Pri) – 36 min, 19 p, 9 sk, 4 as, 2 ol, 2 bl

Dražen Klarić (Pri) – 31 min, 8 p, 5 sk, 2 as

Stjepan Tešija (Pri) – 11 min, 1 sk, 1 as

Krunoslav Krajnović (Pri) – trener

[/prank]
[prank p=”SLOVENIJA” ekipa=””]

Za prvaka

Rogaška – Krka 56:80

Zvonko Buljan (Krka) – 18 min, 13 p, 7 sk

Jozo Brkić (Rog) – 19 min, 8 p, 3 sk

Zlatorog – Rogaška 69:63

Jozo Brkić (Rog) 26 min, 12 p, 9 sk

Frano Marasović (Zla) – nije igrao

Union Olimpija – Zlatorog 93:64

Paolo Marinelli (UO) – 26 min, 6 p, 3 as

Dražen Bubnič – 11 min, 1 p, 3 sk

Frano Marasović (Zla) – 16 min, 4 p, 3 sk

Polzela – Union Olimpija 62:71

Paolo Marinelli – 23 min, 2 p, 4 sk

Dražen Bubnič – nije igrao

Helios – Polzela 94:47

Igor Marić – 22 min, 18 p, 3 sk

Krka – Helios 69:54

Igor Marić (Hel) – 14 min, 3 p, 2 sk

Zvonko Buljan (Krka) – 25 min, 13 p, 5 sk

Za ostanak

Tajfun – Grosuplje 76:79

Mladen Primorac – 9 min, 5 p

Elektra – Tajfun 77:82

Mladen Primorac – 27 min, 13 p, 13 sk, 3 as, 2 ol

Geoplin – Elektra 80:93

Vjeran Soldo – 19 min, 6 p, 7 sk

Stipe Modrić – 32 min, 12 p, 9 sk, 3 as

Geoplin – Maribor 82:73

Vjeran Soldo – 17 min, 10 p

Stipe Modrić – 35 min, 15 p, 11 sk

[/prank]
[prank p=”ŠPANJOLSKA” ekipa=””]

CAI Zaragoza – Unicaja 81:91

Damjan Rudež – 28 min, 7 p, 3 sk, 2 as

FC Barcelona – zbog nastupa u Euroligi utakmica će se igrati 1. svibnja

Mario Hezonja, Ante Tomić

Rio Natura Monbus – Valladolid 84:83

Mario Delaš (RNM) – 25 min, 15 p, 5 sk, 3 as, 1 ol

Estudiantes – Valencia 80:88

Marko Banić (Est) – 24 min, 13 p, 6 sk, 1 bl

Velimir Perasović (Val) – trener

Bilbao – Murcia 82:69

Damir Markota – 33 min, 10 p, 3 sk, 2 as, 1 ol

Fran Pilepić – nije ulazio u igru

Zoran Vrkić – 1 min, bez učinka

Real Madrid – zbog nastupa u Euroligi utakmica će se igrati 1. svibnja

Dontaye Draper – ozljeda

[/prank]
[prank p=”ŠVEDSKA” ekipa=””]

Uppsala – Sodertalje 74:63

Toni Bizaca – 30 min, 20 p, 4 sk, 1 as, 2 ol

Dino Butorac – 9 min, 2 p, 2 as

[/prank]
[prank p=”ŠVICARSKA” ekipa=””]

Fribourg – Neuchatel 72:81

Marko Kraljević – nije igrao

Lugano Tigers – Geneve Lions 71:47

Ivan Rudež (Gen) – trener

Andrej Štimac (Gen) – 22 min, 2 p, 5 sk

Marin Bavčević (Lug) – 17 min, 2 p, 4 as, 2 sk

[/prank]

[prank p=”TURSKA” ekipa=””]

Fenerbahče Ulker Trabzonspor 84:62

Bojan Bogdanović  (Fen) – 28 min, 10 p, 4 sk, 3 as, 2 il

Luka Žorić (Fen) – 7 min, 8 p, 3 sk, 3 il

Andrija Stipanović (Tra) – 20 min, 8 p, 4 sk, 1 il

Aliaga – Bešiktaš 50:91

Tomislav Ružić – nije bio u sastavu

Tofas Anadolu Efes 78:84

Rok Stipčević (Tof) – nije bio u sastavu

Zoran Planinić (Ana) – 1 min, 2 p, 2 sk

Stanko Barać (Ana) – nije u sastavu zbog ozljede

Turk Telekom  – Mersin 79:74

Lukša Andrić  – 24 min, 10 p, 6 sk, 3 il

TURSKA DRUGA LIGA:

Istanbul DSI – Gelism 91:80

Nenad Delić – 37 min, 24 p, 12 sk, 3 as, 1 ol, 2 bl, 1 il

[/prank]

[prank p=”UJEDINJENO KRALJEVSTVO” ekipa=””]

Glasgow Rocks – Surrey Heat 94:81

Fran Urli – 33 min, 15 p, 8 sk, 2 as1 bl
[/prank]

Ako i dalje ako primjetite da neki igrač nedostaje javite nam na mail crosarka@gmail.com ili na našu Facebook stranicu.


Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada