Gorica uvjerljiva kod Škrljeva

Košarkaši Gorice ostvarili su izuzetno bitnu pobjedu na gostovanju kod Škrljeva. Prvaci A-2 lige centar slavili su s uvjerljivih 79:55 nakon izjednačenog prvog poluvremena.

[rezultat id=739]

Prve tri minute susreta momčadi su bile izjednačene, a svaki je sastav postigao po četiri poena. Nakon toga, gosti serijom 12:0 koju je započeo tricom Ivan Svoboda odlaze na 12 koševa prednosti. Veliku seriju gostiju prekinuo je Marin Modić dvicom, ali s tri pogođena slobodna bacanja Gorica dolazi do najviše prednosti do tog trenutka susreta, plus 13. Škrljevo je do kraja četvrtine smanjilo prednost Gorice na okruglih 10 poena razlike.

Gorica je stečenu prednost iz prve četvrtine održavala u prve tri i pola minute druge četvrtine kada su imali 11 poena prednosti, ali tada se bude domaći košarkaši. Serijom 7:0 došli su na samo četiri poena zaostatka, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 31:34 u korist Gosrice.

Očekivali smo neizvjesno drugo poluvrijeme jer su to momčadi koje se bore za prvo mjesto koje vodi direktno u A-1 ligu, ali drugih 20 minuta momčad Gorice puno bolja. Gosti su u treću četvrtinu krenuli odlučno i silovito, a serijom 12:0 došli su do 15 poena razlike, a domaće su košarkaše ostavili bez koša čak pet minuta. Škrljevu su za nove poene bile potrebne dvije minute, a u prvih sedam minuta trećeg perioda zabili su samo četiri poena. Gorica je nakon treće četvrtine vodila rezultatom 42:54.

Sve što je Škrljevo uspjelo u posljednjoj četvrtini je doći na deset poena zaostatka odmah na početku perioda, nakon toga, Gorica je počela samo povećavati prednost do najviših plus 25, dvije minute do kraja susreta. Završilo je na kraju zasluženom pobjedom Gorice rezultatom 79:55, a ovim su slavljem napravili veliki korak u borbi za prvo mjesto.

Momčad Gorice imala je čak šest dvoznamenkastih strijelaca na ovom susretu, a prednjačio je Ivan Majcunić s 21 košem, tri skoka i dvije asistencije. Vlado Pašalić postigao je 10 poena uz isto toliko skokova. Kod Škrljeva jedini raspoloženi Franko Filipović s 15 poena, šest skokova i dvije asistencije. Dvoznamenkast je još jedino bio Modić s 11 pogodaka.