Dijaspora: Rudež srušio Perasovića

Prvenstva polako ulaze u samu završnicu, a naši igrači igraju punom parom. U španjolskoj je Mario Hezonja nakon nekog vremena ponovno bio u sastavu Barcelone, a Damjan Rudež igra u životnoj formi. Naš reprezentativac bio je najbolji u slavlju svoje Zaragoze protiv Valencije. Odličan je bio Milan Stegnjaić, Teo Šimović, Matija Češković, Sandro Nicević i mnogi drugi. Kako su igrali hrvatski internacionalci pogledajte niže u tjednom pregledu.

[prank p=”AUSTRIJA” ekipa=””]

Furstenfeld – UBSC Graz 84:69

Milan Stegnjaić – 35 min, 27 p, 7 sk, 2 as

Zepter Vienna – Gmunden 61:86

Krešimir Bašić – trener

AUSTRIJSKA DRUGA LIGA

Basket Flames – Villach 72:64

Marko Morić – nema raspoložive statistike
[/prank]

[prank p=”BELGIJA” ekipa=””]

Oostende – Brussels 81:72

Dario Gjergja – trener

[/prank]
[prank p=”BUGARSKA” ekipa=””]
Lukoil Academic

Jure Lalić – prvenstvo se nastavlja 8. ožujka

[/prank]

[prank p=”CIPAR” ekipa=””]

Keravnos – Apoel 70:80

Marijo Hajdić – statistika nije dostupna

Apollon – AEK

Pavle Marčinković – utakmica se igra 26. veljače

[/prank]

[prank p=”FRANCUSKA” ekipa=””]

FRANCUSKA DRUGA LIGA

Poitiers – Boulogne 95:68

Vedran Morović – 16 min, 5 p, 1 sk, 2 as

[/prank]
[prank p=”GRČKA” ekipa=””]
Panionios – Panathinaikos 64:69

Roko Ukić – 17 min, 2 p, 1 sk, 2 as

KAOD – Ikaros 96:79

Ante Mašić – nije bio u momčadi

Trikalla – Kolossos 77:70

Marko Car – 22 min, 12 p, 4 as, 2 sk, 1 ol, 1 il

[/prank]
[prank p=”ITALIJA” ekipa=””]

Vanoli Cremona – Pistoia 

Šime Špralja – 20 min, 7 p, 1 sk

Libertas Pesaro – Sutor Montegranaro 88:75

Željko Šakić – 29 min, 2 p, 4 sk, 1 ol

Umana Venezia – Montepaschi Siena 66:71

Hrvoje Perić – 25 min, 11 p, 9 sk

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Upea Capo d’Orlando – Forli 75:67

Sandro Nicević – 30 min, 22 p, 7 sk, 2 as

TALIJANSKA TREĆA LIGA

Ravenna – Firenze 74:66

Damir Rančić – 34 min, 20 p, 2 sk, 1 as, 1 bl

[/prank]

[prank p=”IZRAEL” ekipa=””]

Maccabi Tel Aviv – Hapoel J-M 93:71

Andrija Žižić – 8 min, 4 p, 1 sk, 1 as

[/prank]

[prank p=”JAPAN” ekipa=””]
Wakayama Trians – Chiba Jets 72:64

Željko Pavličević – trener

Tsukuba Robots – Hokkaido 54:77

Ljubiša Vrcelj – nije bio u momčadi

[/prank]

[prank p=”KOSOVO” ekipa=””]

Bashkimi – Peja 72:117

Teo Šimović – 23 min, 23 p, 5 sk

Sigal Priština – Drita 134:71

Josip Blajić – nije bio u momčadi

[/prank]

[prank p=”LITVA” ekipa=””]
Lietkabelis – Pieno Zvaigzdes 75:73

Goran Vrbanc – 30 min, 25 p, 5 sk, 2 as, 2 il

Lietuvos rytas – igraju 28. veljače

Aco Petrović – trener

[/prank]
[prank p=”MAĐARSKA” ekipa=””]

Marso NYKK – Kaposvari 80:67

Matija Poščić (Mar)- 34 min, 11 p, 7 sk, 3 as, 1 ol

Hrvoje Puljko (Kap) – 26 min, 13 p, 4 sk, 1 as

ZTE KK – PVSK Pannon 66:76

Veljko Budimir – 36 min, 12 p, 6 sk, 1 as, 3 ol

Marino Šarlija – 28 min, 14 p, 13 sk, 1 as, 1 ol

[/prank]

[prank p=”NIZOZEMSKA” ekipa=””]
GasTerra Groningen – Amsterdam 78:47

Ivica Skelin – trener
[/prank]
[prank p=”NORVEŠKA” ekipa=””]

Gimle BBK – Brum Basket 78:46

Igor Sedlar – 9 min, 5 p, 4 sk

[/prank]

[prank p=”NJEMAČKA” ekipa=””]

NY Phantoms – Ludwigsburg 84:78

Mario Stojić – 5 min, 1 sk

MBC ALBA 61:85

Hrvoje Kovačević (MBC)- 24 min, 4 p, 3 as, 1 ol

Silvano Poropat (MBC) – trener

Leon Radošević (Alb) – 21 min, 12 p, 2 sk

Trier – EWE Baskets 80:82

Luka Buntić – nije bio u momčadi

Marin Petrić – 3 min, 1 sk

NJEMAČKA DRUGA LIGA:

ETB Wohnbau – Crailsheim 85:77

Marco Buljević – 21 min, 7 p

Karlsruhe – Kirchheim 77:86

Ivan Buntić – 4 min

[/prank]

[prank p=”PORTUGAL” ekipa=””]

DRUGA LIGA

Benfica B – Illiabum 70:95

Filip Torić – 31 min, 9 p, 5 sk, 1 as, 1 ol

[/prank]

[prank p=”RUMUNJSKA” ekipa=””]

Sibiu Timba 88:56

Matija Češković (Sib) – 35 min, 21 p, 1 sk, 3 as, 1 ol

Vedran Nakić (Tim) – 31 min, 9 p, 3 sk, 1 as

Oradea – Pitesti 72:66

Pankracije Barać – 25 min, 11 p, 6 sk, 1 ol

Ploiesti – Steaua 87:74

Ante Krapić (Plo) – 18 min, 3 p, 3 sk

Nikša Bavčević (Ste) – trener

U. Mobitel. CN – Craiova 96:86

Petar Babić – 22 min, 10 p, 1 sk, 3 as, 1 ol

[/prank]
[prank p=”RUSIJA(VTB)” ekipa=””]

Khimkyslobodan u ovom kolu

Krešimir Lončar

Marko Popović

Lokomotiv – Spartak SP 76:63

Krunoslav Simon – nije bio u sastavu

Lyetuvos Rytas – BC Donetsk 85:75

Aco Petrović – trener

[/prank]
[prank p=”SLOVAČKA” ekipa=””]

Iskra Svit – Prievidza 73:59

Andrija Hrkač (Isk) – 6 min, 2 p

Saša Janković (Isk) – 36 min, 10 p, 2 sk, 1 as

Rudolf Jugo (Isk) – trener

Marko Batina (Pri) – 26 min, 6 p, 4 sk, 3 as, 1 ol

Dražen Klarić (Pri) – 29 min, 16 p, 3 sk,1 as, 2 ol

trener Krunoslav Krajnović (Pri)

Komarno – Nitra 74:70

Sven Smajlagić – 35 min, 19 p, 6 sk, 1 as

[/prank]
[prank p=”SLOVENIJA” ekipa=””]

Geoplin Slovan Helios 56:87

Vjeran Soldo (Geo) – 21 min, 6 p, 6 sk, 2 as

Stipe Modrić (Geo) – 20 min, 4 p, 5 sk, 2 as

Igor Marić (Hel) – 7 min, 2 p

Union Olimpija -Budućnost 69:73

Jakov Vladović – 12 min, bez učinka

Paolo Marinelli – 10 min, 2 p

Dražen Bubnić – ozlijeđen

Rogaška – Elektra 87:60

Jozo Brkić – 20 min, 16 p, 9 sk, 3 as

Tajfun – Grosuplje 68:97

Mladen Primorac – 14 min, 1 p, 1 as

Krka – Grissin Bon 66:69 (AET)

Zvonko Buljan – 31 min, 18 p, 11 sk, 1 as, 1 ol

Zlatorog – Polzela 91:62

Frano Marasović – 23 min, 7 p, 3 sk

[/prank]
[prank p=”ŠPANJOLSKA” ekipa=””]
La Briuxa – Real Madrid 69:92

Dontaye Draper – ozljeda

Rio Natura Monbus – Juventut 89:72

Mario Delaš – 13 min, 2 p, 3 sk

Bilbao Baskets – Gipuzkoa 78:68

Damir Markota – 15 min, 3 p, 6 sk, 1 as, 1 bl

Fran Pilepić – 17 min, 12 p

Zoran Vrkić – 9 min, 2 p, 2 sk

Gran Canaria – Estudiantes 76:62

Marko Banić – nije ulazio u igru

CAI Zaragoza Valencia 95:89

Damjan Rudež (Zar) – 26 min, 18 p, 3 sk, 2 as, 1 bl

Velimir Perasović (Val) – trener

CB Canarias – FC Barcelona 56:78

Ante Tomić – 18 min, 2 p, 10 sk

Mario Hezonja – 15 min, 7 p, 1 sk, 1 as, 1 ol

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Cocinas.com – Planasa 70:54

Ante Gospić – 3 min, bez učinka
[/prank]
[prank p=”ŠVEDSKA” ekipa=””]

Sodertalje – Solna 90:73

Toni Bizaca – 25 min, 12 p, 6 sk, 4 as, 1 bl

Dino Butorac – 23 min, 22 p, 7 sk, 1 ol

Uppsala – Eco Orebro 88:68

Mario Pešut – 33 min, 19 p, 6 sk, 3 as, 1 ol
[/prank]
[prank p=”ŠVICARSKA” ekipa=””]

Lugano Tigers – Geneve Lions 79:87

Marin Bavčević (Lug) – 30 min, 5 p, 4 as, 2 sk

Andrej Štimac (Gen) – 18 min, 3 p, 4 sk, 5 as

trener Ivan Rudež (Gen)

Fribourg – Starwings 83:68

Marko Kraljević – nije igrao

Robert Devčić – nije igrao

[/prank]

[prank p=”TURSKA” ekipa=””]

Fenerbahče Ulker – Aliaga 89:56

Bojan Bogdanović (Fen) – nije bio u sastavu

Luka Žorić (Fen) – 8 min, 8 p, 1 sk, 1 il

Turk Telekom – Selcuk Universitesi 67:53

Lukša Andrić – 13 min, 4 p, 2 sk, 1 ol, 2 il

Tofas – Galatasaray 67:60

Rok Stipčević – 38 min, 11 p, 5 as, 3 sk, 2 ol, 1 il

Anadolu EfesTrabzonspor 91:79

Zoran Planinić (Efe) – 28 min, 16 p, 9 as, 2 sk, 1 ol, 2 il

Stanko Barać (Efe) – nije u sastavu zbog ozljede

Andrija Stipanović (Tra) – 15 min, 5 p, 3 sk, 2 bl, 1 ol, 1 il

Bešiktaš – Pinar Karsiyaka 69:68

Tomislav Ružić – 7 min, 3 sk, 1 as

TURSKA DRUGA LIGA:

Istanbul DSI – Istanbul B.B. 86:82

Nenad Delić – 36 min, 20 p, 4 sk, 3 as, 1 bl, 2 il

[prank p=”UKRAJINA” ekipa=””]

Mykolaiv nije bilo utakmica

Mateo Kedžo

[/prank]
[prank p=”UJEDINJENO KRALJEVSTVO” ekipa=””]
Glasgow Rocks – Manchester G. 85:80

Fran Urli – 34 min, 20 p, 7 sk, 1 as, 2 ol, 3 bl
[/prank]

Ako i dalje ako primjetite da neki igrač nedostaje javite nam na mail crosarka@gmail.com ili na našu Facebook stranicu.


Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada