Dinamo bolji od Bosca u prvoj utakmici finala!

Košarkaši Dinama slavili su protiv Bosca u prvoj utakmici finala Prve muške lige s rezultatom 77:62!

Gosti su do posljednjeg vodstva na utakmici stigli u drugoj minuti nakon koša Krapića za 5:6 nakon čega je uslijedila domaća serija 14:2 i prvo značajnije vodstvo Dinama.

Domaćini su u odličnom ritmu nastavili i u drugoj četvrtini koju su otvorili sa serijom 17:4 – semafor je u 15. minuti utakmice pokazivao 40-16 u korist Dinama. Bosco uspijeva prepoloviti Dinamovu prednost (42:30, 19. minuta), no Dinamo koševima Anzulovića i Garafolića na odmor odlazi s +15 (47:32).

U drugom poluvremenu momčad Ivana Tomasa zaustavila je Garafolića koji je u prvih 20 minuta postigao 14 koševa te su se do kraja treće četvrtine približili na samo šest koševa zaostatka (61:55).

U posljednji period bolje ulazi Dinamo koji košem Cvitanovića i tricom Martina Klepa ponovno odlazi na dvoznamenkastu prednost te su stečenu prednost rutinski održali do kraja utakmice. Konačnih 77:62 postavio je Cvitanović tricom 11 sekundi prije kraja.

Prvo ime Dinama i najbolji strijelac susreta bio je Martin Klepo s 20 koševa (trica 6/7), Hrvoje Garafolić je učinku od 16 koševa dodao i osam asistencija, Cvitanović se zaustavio na 13 koševa (šut iz igre 5/5), dok je David Ušić zabio 11 koševa uz osam skokova.

Goste su s 13 koševa predvodili Ante Krapić i Petar Babić koji su iz igre kombinirano šutirali tek 10/24.

Druga utakmica finala igra se u subotu (14.5.) u 17 sati.