Dobar nastup Hezonje; Panathinaikos poveo u polufinalu

Mario Hezonja odigrao je dobru utakmicu u pobjedi Panathinaikosa u prvoj polufinalnoj utakmici grčkog prvenstva. Euroligaš je kod kuće nadigrao AEK rezultatom 78:72, a hrvatski košarkaš bio je jedan od najefikasnijih igrača na utakmici.

Iako su imali prednost tijekom prvih 15 minuta gostujući igrači nisu uspjeli zadržati prednost. Panathinaikos je režirao veliki preokret i poveo s plus deset pred kraj prvog dijela. Zeleni su zatim zagospodarili parketom redovno održavajući prednost.

AEK se ipak približio u samoj završnici na 73:70, ali više od toga nije moglo pa je Panata slavila u penal završnici.

Mario Hezonja je za 22 minute igre upisao 14 poena i dva skoka. Sant-Roos je postigao 18, a Papapetrou 16 poena. Ovom pobjedom su Zeleni poveli s 1-0 u seriji.