Mario Hezonja s 14 poena u posljednjoj četvrtini izbacio Tomića i izborio finale

Zapalio se u posljednjih pet minuta utakmice Hezonja gdje je povezao šest ubačaja iz igre u nizu.

Na gostovanju u Badaloni Real Madrid je rezultatom 94-73 razbio Joventut i izborio finale španjolskog prvenstva gdje će braniti naslov protiv pobjednika serije Barcelona-Unicaja (2-1).

Utakmica je bila jednosmjerna ulica od samog početka. Chus Mateo je u potpunosti zatvorio prvo ime Joventuta Kyle Guya koji je nakon fantastične prve utakmice gdje je ubacio 30 poena uz osam trojki danas ostao na šest poena uz jedan pogođeni šut iz igre.

Nažalost nakon odlične prve utakmice našeg Ante Tomića gdje je upisao 18 poena, 11 skokova i četiri asistencije najbolji centar Europe Walter Tavares je podigao nivo obrane i ugasio našeg centra. Danas je završio susret sa šest poena i šest skokova.

Konce igre je vukao legendarni Sergio “Chacho” Rodriguez koji proživljava drugu mladost pred kraj sezone. Nakon što je bio ključ preokreta protiv Partizana danas je upisao 15 poena, četiri skoka i sedam asistencija. Uz njega su u Realu najefikasniji bili Hezonja sa 16 poena i tri skoka (7-14 iz igre) te Džanan Musa sa 16 poena i šest skokova. Joventut je predvodio Parra sa 17 poena.

Ante Tomić je tako zaključio fenomenalnu sezonu u 36. godini života gdje je dogurao do polufinala EuroCupa, španjolske lige i španjolskog kupa, a bio je biran u najbolje petorke EuroCupa i ACB španjolske lige koje se smatraju drugom i trećom najjačom ligom u Europi nakon Eurolige. Fantastičan uspjeh.

Hezonja će tako loviti svoj ukupno treći naslov prvaka španjolske lige, prvi s Realom nakon što je prva dva uzeo s Barcelonom.

Čestitke Hezonji i sretno u lovu na duplu krunu!