Domagoj Bošnjak: Iz poraza ćemo izaći jači (EP U18 pregled dana)

Hrvatska je jučer imala loš dan, nakon poraza U16 selekcije na turniru u Nizozemskoj, U20 od Slovenije na Europskom prvenstvu, i U18 je izgubila od Turske, ekipe koju je predvodio Kenan Sipahi s kojim smo najavili ovu utakmicu. Danas ćemo se s Engleskom boriti za pobjedu koja se prenosi u drugi dio natjecanja.

Bez obzira na poraz, naše reprezentativce ne napušta optimizam pred nastavak natjecanja. Igrači Ante Nazora su vodili većim dijelom prvog poluvremena, ali presudna je bila treća četvrtina koju su Turci dobili 22:12.

Jedna od pozitivnih stvari u sinoćnjoj utakmici je dobra partija Domagoja Bošnjaka, igrača koji nije puno igrao na U19 Svjetskom prvenstvu kod Dražena Brajkovića. Bošnjak je bio prvi strijelac u našoj momčadi, za 31 minutu ubacio 31 poen (6/9) te imao 7 skokova i devet pretrpljenih faulova.

“Nažalost smo izgubili, al iz tog poraza ćemo izaći još jači. Sad nas čeka neugodna Engleska, jako bitna utakmica za nas, zbog bodova, bit će teška utakmica ali ako uđemo koncentrirani i spremni na kontakt igru, onda vjerujem u našu pobjedu” – rekao je za Crosarku Domagoj.

U 19:45 igramo protiv Engleske, reprezentacije koju smo oslabljeni pobijedili dva puta na turniru u Londonu. Iz krugova bliskih našem taboru dolaze informacije o želučanim problemima Tomislava Gabrića (prema tim izvorima tu leži razlog manjoj minutaži u drugom dijelu) i lakšoj ozljedi gležnja Lovre Mazalina. Koliko u tome ima istine vidjet ćemo uskoro.

Poseban razlog za dobru igru ima Marko Arapović, igrač koji je danas napunio 17 godina. Poželimo Marku sve najbolje i da  večeras proslavi rođendan nakon dobre igre i pobjede.

Pregled drugog dana Europskog prvenstva

Skupina A: Slovenija je protiv Litve vodila ravnopravna borba skoro svih 40 minuta. Naši susjedi (Žiga Zatežić 23p) su dobile neparne, a Litvanci (Paulis Valinskas 14p) parne četvrtine. Litva je u infarktnoj završnici odnijela pobjedu rezultatom 74:69.

U drugoj utakmici ista priča, Francuska je na krilima Damien Inglis (20p, 9sk, 8as) pobijedila Srbiju 65:62. Francuzi su sada na dvije pobjede, Slovenci i Litvanci imaju pobjedu i poraz, a Slovenija još nije slavila.

Skupina B: Bosna i Hercegovina (Aleksandar Lazić 13) je u čudesnoj završnici slavila protiv Grčke (Georgios Diamantakos 13p,11sk) 52:51 koji nemaju pobjedu na prvenstvu. Igrači Nenada Markovića su bili uoći utakmice autsajderi, ali su dobrom obranom pobijedili favorita. Dvije sekunde prije kraja Dimitros Stamatis je promašio za pobjedu.

U drugoj utakmici u skupini također napeta borba, Rusija je nakon minusa od 18 poena (Fedorchenko i Martynov 22p) slavila sa 71:69 protiv Češke koju je predvodio Martin Peterka s 23 poena i 11 skokova. Rusija ima omjer 2-o, BiH i Češka 1-1, a Grčka ima dva poraza.

Skupina C: Italija (Simone Fontecchio 21p) je lako riješila Bugarsku (Aleksandar Vezenkov 21p,6sk) 97:48, a u drugoj utakmici skupine  Španjolska (Alberto Martin 16p) je izgubila od domaćina Latvije (Anzejs Pasecniks 18p,13sk) rezultatom 66:61. Latvijci su prvi (2-0), a dalje slijede Španjolci i Italiani (1-1), a Bugarska ima dva poraza.

Skupina C: Turci su pobjedom osigurali prvo mjesto, a  Engleska (Luke Nelson 25) je odličnom zadnjom četvrtinom s 93:81 (Yevgen Sakhniuk 20p,12sk) pobijedlila Ukrajinu i zadržala šanse za drugo mjesto, za koje bi večeras trebala uvjerljivo slaviti protiv naše selekcije.