Dominacija Cedevite protiv Alkara

U unaprijed odigranom susretu šestog kola A1 Lige za prvaka Cedevita je uvjerljivo slavila na svom parketu protiv sinjskog Alkara.

Za Cedevitu nisu nastupali Stanko Barać i Nemanja Gordić, no ne radi se o nikakvim ozbiljnim ozljedama. Bez obzira na ta dva izostanka utakmica je bila riješena već do poluvremena, a zadnje dvije četvrtine, posebice zadnja, poslužile su domaćoj ekipi za uigravanje akcija i akumuliranje koš razlike.

Držali su se gosti u igri tijekom prve četvrtine. Mato Perajica pokrenuo je Alkar, a Stipe Krstanović tri minute prije kraja četvrtine zabija nakon napadačkog skoka za 16:16. Uslijedile su dvije minute bez koševa koje prekidaju Luka Babić, slobodnim bacanjima, i Karlo Žganec košem s istekom četvrtine pa Cedevita na kratki predah odlazi sa +4.

Krstanović zabija prvi koš u drugoj četvrtini za -2, no Alkar tu staje, a Cedevita prebacuje u brzinu više. Sokolovi rade seriju 11:0 nakon koje se više ne osvrću pa do kraja četvrtine, ponajviše zahvaljujući Babiću, stižu na +26. Bilo je vidljivo kako je pred gostima teško drugo poluvrijeme i samo je bilo pitanje koliku će razliku semafor pokazivati na kraju utakmice.

Izuzev ulaska u utakmicu, koji nije bio na nivou onoga što smo se dogovarali, sve drugo je odrađeno profesionalno. Razlika je u kvaliteti, a znamo i da Alkar ima puno problema s ozljedama. Tu su bili bez trojice ili četvorice igrača. Vježbali smo večeras neke stvari koje su bitne, koje radimo na treninzima i to je to“, izjavio je poslije uvjerljive pobjede trener Cedevite Jasmin Repeša.

U trećoj su četvrtini domaći košarkaši održavali prednost da bi u posljednjoj dionici još jednom demonstrirali nadmoć i povećali prednost na konačnih +53.

Bila je ovo za nas dobra utakmica i mislim da smo pokazali napredak u odnosu na prošlu utakmicu u hrvatskom prvenstvu“, dodao je najmlađi Cedevitin igrač Lovro Mazalin, koji je u pobjedu ugradio devet poena, četiri skoka i tri asistencije. “Lagano se dižemo u formi i pripremamo za ono što je najbitnije za nas, za Budućnost. U prvoj četvrtini smo dopustili puno poena na naše nekakve bedastoće, no mislim da smo to nadoknadili u ostalim četvrtinama. Pogotovo u drugom poluvremenu, gdje smo stvarno napravili dobar posao u obrani i u trčanju u napadu. Sami smo shvatili da si ne možemo priuštiti takvu prvu četvrtinu i toliko puno primljenih poena. Znamo da smo puno snažniji u odnosu na Alkar i shvatili smo da to treba biti bolje, jače i snažnije. Krenuli smo puno odlučnije i na kraju odradili posao.

Svih 12 igrača Cedevite na kraju se upisalo u listu strijelaca, a najistaknutiji su bili Luka Babić (12p, 2sk, 2as), Miro Bilan (11p, 8sk, 2as) i Marko Arapović (13p, 8sk, 2as). S druge strane samo su dva igrača prešla dvoznamenkasti broj koševa – Toni Vitali (13p, 3sk, 3as) i Stipe Krstanović (11p, 7sk, 2as).

Obje ekipe na rasporedu imaju utakmice u srijedu. Cedevita ugošćuje Zabok, dok Alkar putuje na gostovanje u Rijeku kod Kvarnera.