Drama na Gripama: Split spretno do pobjede protiv Osječana

Split je premijerligaški vikend započeo pobjedom na Gripama protiv Vrijednosnica iz Osijeka. Konačan rezultat bio je 88:84 nakon dramatične završnice gdje su Splićani ipak pokazali spretnost i veći nivo koncentracije. Osječani mogu žaliti za propuštenom prilikom u zadnjoj minuti utakmice.

Split je odlično startao preko Ivana Perasovića te ubrzo poveo s 10:3. Žuti su dominirali tijekom prve dionice, barem većim dijelom. Ilija Đoković je odlično dijelio lopte (sedam asistencija na poluvremenu) pa su Žuti imali plus devet (20:11) nakon pogotka Kedže. Međutim, marljivi Osječani se vraćaju u igru i prvu dionici zaključuju s rezultatom 27:23.

Split je igrao u ‘doziranom’ sastavu, bez Ukića, Vrankovića, Baje, a Luković nije ulazio u igru. Priliku je dobio mladi Viktor Šarić koji je pokazao dosta kvaliteta, a gosti iz Osijeka su se dobro držali u egalu s ABA ligašem. Na poluvrijeme se otišlo s 48:45 za Split.

Prvo odvajanje u trećoj dionici je Split imao nakon pet minuta igre. Kreator je ponovno bio Ilija Đoković koji je sjajnim driblingom iza leđa, a zatim asistencijom iza leđa Ivanu Perasoviću za zakucavanje režirao “potez utakmice”. Imali su Žuti plus sedam, ali više od toga se nisu uspjeli odvojiti.

U četvrtoj dionici goste drže priključak na četiri do pet poena zaostatka. Na ulasku u zadnje dvije minute susreta Osječani čak uspijevaju povesti s pola koša razlike. Kedžo je uzvratio s linije slobodnih bacanja, a na ulasku u zadnju minutu gostima “curi” pokušaj šuta za tri pri rezultatu 84:84. Jedan od ključnih poteza imao je Ivan Perasović koji je uhvatio važan skok u napadu i nakon toga zakucao.

Još jedna propuštena prilika gostujuće momčadi u zadnjim sekundama. Nakon ukradene lopte Osječani propuštaju priliku za izjednačenjem nakon nespretno izgubljene lopte Clarancea poslije ulaska u reket. Loptu je ugrabio Luka Babić te prvo iznuđuje dva bacanja i postavlja konačan rezultat.

Ivan Perasović je s 18 poena predvodio Splićane do pobjede. Ilija Đoković je imao 15 poena i 10 asistencija. Kedžo je ubacio 13, Perković 12, a Marin Marić 10 poena. Kod gostiju je najistaknutiji bio Šibenčanin Pavao Paić s 23 poena. Lisica i Kujundžić su postigli po 16, a Marcus Clarance se zaustavio na 15 poena.