Drama u Sloveniji; Cibona nakon produžetaka slavila protiv Olimpije

Dramatična utakmica u Ljubljani. Cibona je u sklopu petog kola ABA lige nakon produžetaka sa 78:80 slavili protiv Petrol Olimpije nakon što je 15 sekundi prije kraja regularnog dijela nadoknadila šest poena manjka. U produžetku su Vukovi bili mirniji i na kraju su polaganjem Ljubičića četiri sekunde prije kraja došli do vrijedne pobjede.

ABA liga, 5. kolo, 27. listopada

Petrol Olimpija – Cibona 78:80 (19:15, 15:10, 14:21, 20:22)

(Begić 17, Lapornik 13 – Raley-Ross 20, Ljubičić 14, Marić 12)

Igrali su Zagrepčani bez Karla Uljarevića i Marina Rozića. Cibosi odlično otvaraju s 2:8 preko Johndrea Jeffersona. No, slijedi ubrzo serija 15:5 domaćina i Olimpija zaključuje prvu dionicu s plus četiri. Druga dionica ponovno pripada slovenskoj momčadi. Mesiček i Sanon donose domaćinu i deset poena viška. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 34:25. Dobrim izdanjem Raleyja-Rossa Vukovi smanjuju zaostatak u trećoj dionici, da bi se potpuno vratili u egal sredinom posljednje četvrtine. Poenima Raleyja-Rossa dolaze Cibosi do vodstva 57:59 tri minute prije kraja.

U posljednjih 90 sekundi 61:61 imaju Cibosi napad, no Raley-Ross promašuje “fade-away” šut. Olimpija preko linije slobodnih bacanja dolazi na plus pet, iako su imali gosti priliku i povesti 40 sekundi prije kraja. Unatoč činjenici da su Velićevi dečki dopustili i nekoliko skokova u napadu svojim protivnicima djelovalo je da je utakmica gotovo, no ipak u posljednjih deset sekundi dobivaju gosti priliku za povratak u igru!

Lazić radi prekršaj u napadu na Gilbertu pri rezultatu 68:65, a nakon izvođenja auta Marko Ljubičić bježi od prekršaja koji bi ga odveo na liniju slobodnih bacanja i lopta dolazi u korner gdje Ivan Novačić pogađa tricu za produžetak.

Prve dvije minute nastavka se igra koš za košem, da bi se domaćini preko Špana, nakon lošeg obrane picka, odvojili na plus četiri što je natjeralo trenera Velića na minutu odmora dvije i pol minute prije kraja. Odmah uzvraća Igor Marić sa svojom četvrtom tricom za minus jedan. Tri bacanja iznuđuje Ljubičić i pogađa za plus dva Cibone 1:30 do kraja. Ljubičić zatim dva napada baca u “bunar”, a Mesiček lagano prolazi pored Markote za 78:78. Ipak, Ljubičić četiri sekunde prije kraja polaganjem preko Begića donosi Ciboni 78:80 i novu važnu pobjedu!