Vrijednosnice bez većih problema pobijedile Bosco

Košarkaši osječkih Vrijednosnica su u 4. kolu HT Premijer lige bez većih problema svladali zagrebački Bosco rezultatom 93:84.

HT Premijer liga, 4. kolo, 27. listopada

Vrijednosnice – Bosco 93:84 (23:22, 23:17, 18:16,  29:29)

(Mustapić 28p (4sk), Abdul-Malik 20 (13sk) – Korać 17p, Primorac 11p (5sk, 4as))

Prva četvrtina utakmice je bila izjednačena, dok su se domaćini ipak u drugoj četvrtini uspjeli odvojiti te su na poluvremenu imali plus sedam poena razlike. U nastavku dosta bolja i dinamičnija igra Vrijednosnica, u jednom trenutku su imali velikih, možemo reći i nedostižnih 17 poena razlike. U tom periodu je vrhunski odigrao Jakov Mustapić, igrači Bosca ga jednostavno nisu mogli u obrani zaustaviti. Dobrom igrom mu se pridružio i Abu Abdul-Malik, koji je vrhunski odigrao na obje strane terena.

U zadnjoj četvrtini su Zagrepčani odigrali dosta bolje, no nisu imali snage, a niti vremena da bi uspjeli kreirati veliki preokret.

Osječane je predvodio već spomenuti Mustapić, koji je zabio 28 poena uz četiri skoka, Abdul-Malik dodao 20 poena uz čak 13 skokova (sedam obrambenih). U redovima Bosca bolji od ostalih je bio novopridošli Nikola Korać, zabio je 17 poena uz pet asistencija, a odlično je odigrao i glavni igrač zagrebačke ekipe, Mladen Primorac, postigao je 11 poena uz po pet skokova i četiri asistencije.

Bosco je nakon ove utakmice i dalje bez pobjede, dok su Osječani u velikom naletu, nakon poraza od Cedevite ostvarili su tri pobjede zaredom. U idućem kolu Bosco dočekuje Split, dok će Vrijednosnice na gostovanje probuđenom Zadru.