Druga liga Sjever: Međimurje upisalo prvi poraz

10. kolo Druge muške lige Sjever donijelo je Međimurju prvi poraz. Bjelovar se provukao u Vrbovcu protiv Labrade, dok je u Križevcima bilo zanimljivo i atraktivno. Podravac je slavio protiv Koprivnice koja nikako da se posloži.

Bjelovar je na krilima sjajnog Vrinjanina (27 poena, 4 trice) došao do pobjede protiv Labrade. Iako se nisu uspjeli osjetnije odvojiti, prednost od sedam poena iz druge četvrtine su održali do kraja utakmice. Franjić i Palinić Čulin nisu imali dovoljno veliku podršku od svoje ekipe da bi ozbiljnije zaprijetili drugoplasiranim Bjelovarčanima.

U Križevcima je Radnik uvjerljivo slavio protiv Ivančice 87:73. Imali su Križevčani prije poluvremena gotovo i 20 razlike, ali sve su prosuli do početka posljednje dionice. Ipak su se uspjeli probuditi i iskoristiti nekoliko grešaka protivnika i prelomiti susret. Zanimljivo, Ivančica je izjednačila na 70:70, ali nakon toga u ubacili samo tri poena, dok je Radnik stavio 17. Treba spomenuti da je debitirao i 55-godišnji Toni Svoboda o čemu smo već pisali, dok je njegov mlađi sin Noa ubacio 26 poena od čega šest trica. Odličan je bio i Dominik Nervo s 21 poenom, od čega također šest trica. S druge strane su probleme stvarali Putarek i Smontara.

Virovitica je na domaćem terenu nanijela Međimurju prvi poraz. Izrazito zanimljiva utakmica puno preokreta. Prva četvrtina je pripala domaćinu, druga i treća gostima, da bi u završnici Virovitičani ipak pobijedili. Sjajan je bio Marin Ferenčević s 26 poena i šest trica, a pratili su ga Golub i Pavlović s 19 koševa. Kod poraženih je Horvat ubacio 25, Kranjčec 16, a povratnik Krajačić 14. Iako su upisali poraz, ekipa Međimurja ne mora previše brinuti s obzirom da je ostalo još samo četiri kola prije kraja.

Druga ekipa Podravca je bez većih problema upisala pobjedu protiv Koprivnice. Utakmicu su prelomili u trećoj četvrtini. U izjednačenoj ekipi istaknuo se Marko Hrženjak s 19 poena. Poraženima nije bilo dovoljno niti 23 koševa Beljana i 19 Bukovića.