Drugi poraz za U-20 reprezentaciju (Ž) na EP

Na drugoj utakmici U20 Europskog prvenstva za žene u Mađarskoj Hrvatska je izgubila od Poljske 84:87

Drugog dana natjecanja po skupinama na Europskom prvenstvu u Mađarskoj, Ženska U20 reprezentacija Hrvatske izgubila je utakmicu od Poljske rezultatom 84:87 (23-21, 15-25, 24-13, 22-28).

Prva se četvrtina igrala koš za koš s nekoliko izjednačenja unutar prvih 10 minuta igre. Druga četvrtina prvih 7 minuta prati isti ritam sve do rezultata 37:37 kada Poljakinje nošene Julijom Natalijom Nielacnom pojačavaju agresivnost u napadu i odlaze u vodstvo. U trećoj četvrtini naše Josipe (Pavić i Silov) uzimaju stvar u svoje ruke i u zadnju dionicu odlaze s vodstvom 62:59.

Iako je rezultat 5 i pol minuta prije kraja utakmice stajao na već 70:79 za poljsku reprezentaciju, izabranice Linde Antić Borak više ne puštaju ni jednu loptu i dolaze na 84:87. U triler završnici sekundu do isteka vremena Josipa Silov šutira za tricu, no lopta se odbija od obruča i rezultat ostaje.

Najkorisnija igračica hrvatske reprezentacija u ovoj utakmici bila je Josipa Pavić sa 16 poena, 5 skokova i 5 asistencija. Josipa Silov ubacila je 18 poena uz 7 asistencija, a Matea Tadić je pridodala 14 poena, 5 skokova, 5 asistencija i 3 osvojene lopte.

Kompletnu statistiku pogledajte OVDJE.

U ponedjeljak, 9. srpnja u 13:30 na rasporedu je posljednja utakmica u skupini, a suparnik na parketu je latvijska reprezentacija.