Splitu novi poraz

U 21. kolu ABA lige Splićani su na Gripama upisali novi poraz od Krke. Tako su izgubili važnu utakmicu od izravnog konkurenta u borbi za opstanak. Pogođeni izostancima skoro pola momčadi, Žuti su se dobro nosili većinu utakmice s Krkom, ali za pobjedu nije bilo snage.

Žuti su dobro otvorili susret preko Tonija Dijana i Dominika Mavre (6:1). Gosti su se u par minuta vratili u egal (8:8), i do kraja četvrtine se nastavilo s tvrdom igrom na obje strane. Četvrtina je završila s minimalnom prednošću gostiju (13:14).

U nastavku se nastavilo s tvrdom igrom. Uglavnom se igralo koš za košem. Gosti se pred kraj četvrtine zahvaljujući tehničkoj pogrešci Ivana Mimice odvajaju i do kraja poluvremena bježe na dvoznamenkastu prednost. Na odmor se otišlo s 26:36 za Krku.

U prvih par minuta drugog poluvremena razlika se nije mijenjala, no Žuti se sredinom treće četvrtine preko Dijana i Vukušića približavaju na šest poena zaostatka (37:43). Splićani pak do kraja četvrtine uspijevaju izjednačiti (47:47), i tako je i završila treća četvrtina.

Posljednja četvrtina je krenula pažljivo s obje strane, sve do 33. minute kada je trener Splita, Mladen Erjavec primoran pozvati minutu odmora jer su se gosti malo odlijepili preko Domena Lorbeka. No, nakon minute odmora, Lorbek nastavlja torpedirati i gosti se odvajaju na 12 koševa prednosti.

U završnici susreta nije bilo većih iznenađenja. Gosti su uspjeli očuvati rezultat i tako upisati važnu pobjedu kojom su se još više odlijepili od opasne zone. Završilo je s 61:71 za Krku.

Najefikasniji u redovima Splićana bili su Toni Dijan s 20 i Vedran Vukušić s 12 poena. Kod gostiju je pak najraspoloženiji bio Domen Lorbek s 25 poena.