A2 Jug: Dvije pobjede Dubrovnika, Mislav vodeći

Petnaesto kolo A2 muške košarkaške lige regije Jug odigrano je ovog vikenda. U subotu su odigrane tri, a u nedjelju preostale dvije utakmice.

Dubrovnik je jedini ovoga vikenda odigrao dvije utakmice. U prvoj, protiv Trogira, slavili su bez ikakvih problema. Već nakon prve četvrtine Dubrovčani su imali prednost od deset poena, a do kraja poluvremena tu su prednost povećali na +14 (39:25). U drugom poluvremenu održavaju prednost, a u zadnjoj četvrtini, već s mislima na utakmicu protiv Adriatic Splita, padaju pa Trogir smanjuje konačni zaostatak na -5.

Ivan Vodopija (25) i Husnija Habul (15) bili su najraspoloženiji Dubrovčani, dok su za Trogir najviše zabili Ivan Čirko (15), Ivan Madunić (13) i Jure Jurić (13).

Odmah sljedeći dan Dubrovnik je na rasporedu imao zaostalu utakmicu 12. kola protiv splitskog Adriatica. Još jednom je slavio Dubrovnik, no ovoga puta dosta teže.

Domaći su košarkaši bolje otvorili utakmicu pa su nakon prve četvrtine imali 13 koševa prednosti. Umor i činjenica da su prije manje od 24 sata igrali svoju zadnju utakmicu sigurno su jedan od razloga sporijeg ulaska u utakmicu Dubrovčana. U drugoj četvrtini se polako bude i do poluvremena smanjuju zaostatak na -8.

Nakon velikog odmora Dubrovčani su skupili glave i dominantno otvorili drugo poluvrijeme. Do kraja treće četvrtine totalno su preokrenuli utakmicu i poveli (74:77). Splićani su odgovorili na dobru igru Dubrovčana iz treće četvrtine i držali se bok uz bok s gostima do samog kraja.

U zadnje trenutke utakmice ušlo se poravnatim rezultatom, 90:90, ali Petar Dubelj par desetinki sekundi prije kraja iznuđuje faul i dva slobodna bacanja od kojih pogađa jedno za drugo slavlje u manje od 24 sata.

Za domaćine su najviše pokazali Domagoj Milardović sa 21 i Luka Odak sa 19 koševa. Kod gostiju je opet najraspucaniji bio Vodopija sa 34 koševa, Habul je pridodao 23 i Dubelj 20 za minimalno slavlje Dubrovnika.

Derbi kola odigran je u nedjelju u Sukošanu gdje je istoimeni domaćin ugostio Sonik Puntamiku. Već nakon prve dionice utakmice bilo je jasno da bodovi putuju u Zadar jer su gostujući igrači na kraju prvog poluvremena imali +11.

Do kraja su nastavili u istom tonu predvođeni koševima Paola Marčeva (24) i Marka Jurice (16). Za Sukošan su najviše pokazali Ante Dević (21) i Stipe Grabovac (21).

Nakon tri uzastopna poraza pobjedu je upisala momčad Cetine te zadržala priključak za ekipama sa sredine poretka. Na domaćem terenu slavili su protiv Omiša.

Cetinjane su predvodili Joško Ćurković i Luka Roguljić sa po 21 poenom, a goste Ivan Omrčen i Josip Đapo sa po 17 koševa.

Mislav je uvjerljivo slavio na gostovanju u Solinu rezultatom 58:87. Domaći su se još dobro držali u prvoj četvrtini (14:13), ali gosti su dominantno odigrali preostali dio utakmice upisavši tako treću pobjedu u nizu.

Tom je pobjedom Mislav, barem na kratko, zasjeo na vrh lige ispred Adriatica i Jazina, no Jazine imaju odigranu utakmicu manje pa je za vjerovati kako će se vratiti na čelo kad se sve odigra.

Dobru predstavu pružili su i košarkaši Adriatica koji su na svom terenu ugostili konkurenta za naslov, Jazine Arbanasi. Poravnatog rezultata ušlo se u odlučujuću, četvrtu četvrtinu iz koje su domaći igrači izašli sretniji.

Damir Požgaj je zabio 18 koševa, a Toni Mindoljević i Hrvoje Marin po 17 za slavljenike. S druge strane jedini dvoznamenkasti bili su Roko Čiklić s 20 i Josip Bulić s 11 koševa.