A2 Centar: Vernu drugo mjesto, Analitičari opet uvjerljivo

Petnaesto kolo A2 muške košarkaške lige regije Centar iznjedrilo je novu i “samostalnu” drugoplasiranu momčad. Prije ovoga kola četiri ekipe imale su isti broj pobjeda i poraza te su dijelile drugo mjesto sa 23 boda, no porazi Mladosti, Dubrave i pobjeda Verna nad Samoborom u izravnom okršaju za drugo mjesto izbacilo je Vern na drugu poziciju.

Rudeš je napokon pobijedio Dubravu i upisao svoju prvu natjecateljsku pobjedu protiv njih, a Medveščak je nakon osam uzastopnih poraza upisao pobjedu.

Petnaesto kolo otvorili su Analitičari još jednom, sedmom u nizu, pobjedom. Ovoga su puta bili bolji od Zapada rezultatom 101:79.

Oslabljeni neigranjem Ivana Vučića koji se pridružio ekipi Cedevite, igrači Hermes Analitice su utakmicu prelomili tek u trećoj četvrtini. Zapad je na veliki odmor otišao s prednošću od dva koša, no neprepoznatljiva igra u nastavku koštala ih je iznenađenja na teškom gostovanju.

Domaći su igrači u trećoj četvrtini stvorili prednost od 12 koševa, a do kraja su tu prednost “podebljali” na konačnih +22.

Ljubo Prgomet bio je najraspoloženiji domaći igrač sa 23 koša, Julian Rajić je ubacio 20, a Roko Galić 17. Za Zapad su dobro odigrali Igor Kralj sa 16 i Jure Jagnjić sa 15 ubačaja.

U druga dva susreta odigrana u petak mogli smo vidjeti još dvije uvjerljive pobjede domaćina.

Maksimir je nanio novi, 15 uzastopni, poraz košarkašima Zrinjevca. Prednost od pet koševa s poluvremena domaći igrači do kraja treće dionice povećavaju na +13 (68:55), da bi u zadnjoj potpuno zaustavili igru Vrtlara i uvjerljivo slavili.

Kristijan Šutalo sa 17 i Vlado Karmelić sa 16 koševa predvodili su Maksimir, a Domagoj Stojanović i Dominik Teskera pridodali su po 15. S druge strane najučinkovitiji je bio Karlo Uljarević sa 17.

Rudeš se na svom parketu lakše od očekivanog obračunao s Dubravom. Utakmica je praktički bila riješena već do poluvremena jer su domaći košarkaši odličnom prvom četvrtinom sagradili prednost od 25 koševa. Dubrava se najbliže približila na -12, no Rudešanci sprječavaju ikakvo potencijalno vraćanje gostiju iz istočnog dijela grada.

Prva četvrtina je bila nešto što se rijetko kada dogodi. Dečki su se rastrčali po terenu i sve smo zabili, a Dubravi ne znam što je bilo. Da li su to problemi s ozljedama i bolesti, teško mi je reći. Ali to nije bila momčad koju ja znam“, izjavio je trener Rudeša Milan Ličina nakon utakmice za službene stranice košarkaškog kluba Dubrava.

Domaće su predvodili Lovro Mandalinić sa 17 koševa, Filip Tušek sa 16 i Zvonimir Ćutuk sa 10 koševa i 14 skokova. Ivan Nimac Bjelanović bio je najraspoloženiji gost sa 15 ubačaja.

Vikend je bio puno naklonjeniji gostujućim momčadima pa su u preostale tri utakmice 15. kola svi gosti upisali pobjede.

U borbi za drugu poziciju Vern je na gostovanju u Samoboru nakon odlične završnice slavio 85:97. Bio je to izjednačen susret sve do završne dionice kada trio Helbich – Kordić – Šimov rješava utakmicu u svoju korist i radi odličnu najavu za okršaj protiv prvoplasirane Hermes Analitice sljedeće kolo.

Srđan Helbich je utakmicu završio sa 25, Filip Kordić sa 23 i Filip Šimović sa 18 poena. Za Samobor je Mateo Gionechetti zabio 22, a Alan Baričević 18 koševa.

Nezavidni niz od osam uzastopnih poraza košarkaši Medveščaka napokon su prekinuli pobjedom nad znatno oslabljenom momčadi Mladosti. Bolesti i ozljede igrača limitirale su domaćeg stratega na samo sedam aktivnih igrača što gosti iskorištavaju za držanje priključka sa doljnjom polovicom lige.

U redovima Medveščaka četiri igrača završila su utakmicu s dvoznamenkastim brojem koševa. Domagoj Jacović i Marin Pavelić zabili su po 12, a Dorian Ribarić i Borna Živković po 10 koševa. Za domaću Mladost Markus Lončar je upisao 15, Luka Barišić 14, a Karlo Mikšić 13 koševa.

U zadnjoj utakmici kola, u nedjelju, Bosco je bio bolji od Zapruđa 73:75. Zapruđe je držalo prednost sve do pred kraj utakmice kada su gost preko Damira Mijića i Gorana Parića napravili seriju 5:0 za drugu uzastopnu pobjedu.

Nik Slavica odveo je Bosco do pobjede sa svoja 32 koša, dok je s druge strane najučinkovitiji bio Filip Stanić sa 25 ubačaja.