Ekaterinburg pokorio Europu

U finalnom susretu najelitnijeg ženskog natjecanja u Europi UMMC Ekaterinburg je na svom parketu pred oko 6500 navijača uvjerljivo savladao Fenerbahče rezultatom 82:56.

UMMC Ekaterinburg – Fenerbahče 82:56 (26:11, 39:24, 66:44)

UMMC Ekaterinburg: Arteshina 2, Jekabsone 5, Domingues 5, Gruda 19, Hollingsworth 5, Stepanova, Parker 24, Nolan 8, Popova, Petrakova, Kobryn, Taurasi 14
Fenerbahče: Bibrzycka 9, Vardarli, Tuncluer, Siyahdemir, Virameyenka, Kublina 2, Horasan, Matović 22, Cakir, Pondexter 1, McCoughtry 22, nevlin

Iako su svi očekivali neizvjesnu utakmicu to se nije dogodilo. Susret je prelomljen već u prvoj četvrtini kad je domaća ekipa serijom 24:5 u prvih osam minuta susreta stvari postavila na svoje mjesto i pokazala da je u ovom trenutku za klasu iznad svih.Nakon prvih deset minuta rezultat je pokazivao 26:11.

Druga četvrtina je donijela dosta izjednačenu igru u kojoj se igralo koš za koš te se na poluvrijeme otišlo također sa petnaest poena prednost za Ekaterinburg.

U trećoj četvrtini s još jednom serijom od 9:0 domaća ekipa je otišla na prednost od preko 20 razlike te im je do kraja susreta ostalo samo da rutinski privedu susret kraju što su i učinili.

Na kraju susreta rezultat je iznosio velikih 82:56 i slavlje domaće ekipe skupa sa njihovim navijačima je moglo početi.

Dodajmo ovome da je i Hrvatska imala svog predstavnika u finalu. Iako nije igrala nijedna igračica utakmicu je odsudio među ostalim i Tomislav Hordov iz Zadra.

U pobjedničkim redovima još jednom je najbolja bila Candance Parker s 24 postignuta poena i uhvaćenih 11 skokova, a njoj uz bok su bile i Sandrine Gruda s 19 poena i 8 skokova te Diana Taurasi s 14 poena. Kod poraženih Ivana Matović i Angel Mc Coughtry su postigle po 22 poena.