Liga za ostanak: Đuro siguran, Križevci u teškoj poziciji

Zbog gostovanja Brođana u Gevgeliji (Balkanska liga, 2. travnja), Đuro Đaković i Križevci su večeras utakmicom 2. kola otvorili Ligu za ostanak.

Igrači Nenada Plantaka su ovom pobjedom takoreći osigurali ostanak u ligi i sljedećih devet utakmica će moći igrati bez ikakvog natjecateljskog naboja. S druge strane momčad Luke Bujasa se nalazi u dosta teškoj situaciji. Jasno je da će se sa Zabokom, koji se u pauzi pojačao s centrom Mariom Novakom (Široki, 217 cm), i Osječkim sokolom boriti da izbjegne predzadnju poziciju koje vodi u dodatno razigravanje za ostanak u A1.

Đuro Đaković – Križevci 79:69 (21:20, 43:38, 56:53)

Đuro Đaković: Blaić 7, Kljaić 9, Batina 22, Živković, Šarlija 15, Petani 16,  Baković, Kolovrat, Brnas 10, Mar. Karlović, Havić, Kristijan.
Križevci: Krstanović 7, Ćusek, Fodor 11, Svoboda 6, Hrkač 4, Cvjetković 14, Ceranja 1, Zrnić 11, Maslić, Sertić 4, Rembert 7, Kapusta 4.

Križevčani su prvih pet minuta odigrali odlično, Goran Fodor je ubacio tricu za početno vodstvo, a novim dalekometnim ubačajem je u 6. minuti povisio na 12:4. Međutim, tu staju i domaćin već u sljedećoj minuti ima tri poena prednosti. I u drugu četvrtinu gosti bolje ulaze i većinu vremena imaju prednost, a Đurinci preko Tea Petanija i Mateja Kljaića u posljednjoj minuti poluvremena odlaze na 43:38.

Drugo poluvrijeme donosi izjednačenu utakmicu i borbu za svaki koš. Nakon par promjena vodstva Fodor tricom u 36. minuti dovodi Križevčane u vodstvo od 67:64. Ipak, nade Žabaca da će doći do važne pobjede razbija Brnas koji postiže sedam od devet poena svoje ekipe za pozitivan rezultat 73:68. Do kraja Đuro Đaković povisuje za konačnih 79:69.

Najbolju valorizaciju je imao Marino Šarlija, uz 15 poena upisao je i 11 skokova. Prvi strijelac utakmice je bio Marko Batina (22), a dvoznamenkasti kod pobjednika su Petani (16) i Brnas (10). Poražene su predvodili Ivan Cvjetković (14) te Fodor i Marin Zrnić (11).