EP U18: Turska ipak prejaka, Hrvatska srebrna !

Finalna utakmica U18 europskog prvenstva u košarci završila je pobjedom turskih juniora rezultatom 74:81. Hrvatski su juniori tako prepustili tron europskih prvaka ovaj puta kvalitetnijoj ekipi Turske.

Hrvatska – Turska 74:81 (22:16; 37:38; 55:61)

Hrvatska: Gulam 5, Jukić 1, Marinelli 14, Bošnjak 10, Gabrić 8, Ćorić 7, Jelenek, Kozić, B. Žganec, Arapović 10, Mazalin 15, K. Žganec 4.
Turska: Sipahi 19, Ugurlu 4, Osman 7, Baykan, Birsen 11, Kosut 6, Güven, Özmizrak 6, Demir 8, Ulubay 12, Kanter 6, Sanli 2.

Hrvatski košarkaši na europskom U18 košarkaškom prvenstvu pokazali su kontinuitet dobrih rezultata pod vodstvom izbornika Ante Nazora. Ovaj odličan rezultat je značajan i jer je naša reprezentacija igrala bez svojeg najboljeg pojedinca Marija Hezonje te bez Ivana Bendera, centra ozlijeđenog nakon nastupa na U19 prvenstvu.

Nakon početnog vodstva 0:3 za Tursku, naši juniori kreću s furioznom napadačkom igrom kroz pick and roll akcije Marinellija i danas raspoloženog Arapovića te serijom 8:0 prelaze u vodstvo koje kulminira razlikom od +10 za naše juniore pri rezultatu 22:12 nakon trice Domagoja Bošnjaka. Do kraja prve četvrtine Turci smanjuju na + 6 za Hrvatsku te se na mini odmor odlazi pri rezultatu 22:16.

Drugu četvrtinu bolje otvaraju juniori Turske te nakon serije od 11:3 prelaze u vodstvo 25:27. Do kraja poluvremena momčadi se izmjenjuju u vodstvu, a na odmor se odlazi s minimalnim minusom Hrvatske pri rezultatu 37:38.

Hrvatska bolje otvara drugo poluvrijeme kada serijom 7:2 prelazi u vodstvo 44:42. Glavnu ulogu tada preuzima Kenan Sipahi koji svojim koševima i asistencijama vodi svoju ekipu na vodstvo 51:58. Tricom Gabrića vraćamo se na 54:58 da bi treću četvrtinu tricom u posljednjim sekundama zaključio Özmizrak za vodstvo Turaka 55:61.

Turska s odličnom napadačkom igrom prvenstveno Sipahija kontrolira i povećava stečeno vodstvo što kulminira najvećom prednosti Turske 57:68 nakon koševa Birsena. Izbornik Hrvatske, Ante Nazor, tada snižava petorku što rezultira petim prekršajem do tada disponiranog Marinellija.

U završnici Hrvatska se približila na 74:78 nakon trice Gabrića no za više je nedostajalo preciznosti i vremena.

Portal Crošarka ovim putem čestita našim juniorima na odličnom rezultatu te osvojenom drugom mjestu u Europi.