EP U20: Hrvatska slavila protiv Crne Gore i osigurala drugi krug

Hrvatska je nakon jučerašnje pobjede protiv Italije slavila i protiv Crne Gore te tako osigurala drugi krug natjecanja.

Crna Gora – Hrvatska 62:72 (17:21; 28:42; 47:60)

Hrvatska: Bašić, Marinelli 12, Gulam, Bošnjak 9, Demo, Mavra 13, Brzoja 13, Gabrić 2, Bundović 8, Bačak, Marić 3, Žganec 12.

Izuzev na samom početku susreta, Hrvatska je čitavo vrijeme vodila. U pravilu je to bila dvoznamenkasta prednost koju je Crna Gora neuspješno pokušala stići. Slično kao i protiv Italije, ključnom se pokazala serija 15:2 naših u prvom poluvremenu gdje su igrači Damira Milačića stekli krucijalnu prednost. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 28:42.

Približili su se opasno protivnici u nekoliko navrata, ali naši reprezentativci izvrsno su reagirali i mirno su priveli susret kraju. Utakmica je završena rezultatom 62:72.

Dominik Mavra pružio je najbolju partiju do sada, a kada je on boravio u igri rezultat u našu korist je bio plus 24. Ubacio je 13 poena, šest puta skočio i podijelio pet asistencija. Dvoznamenkasti su bili i Mislav Brzoja (13 p), Paolo Marinelli (12 p) i Karlo Žganec (12 p)

Hrvatska sutra igra protiv Češke koja je izgubila sve šanse za prolazak u sljedeću fazu natjecanja. Turska je prva sa sve četiri pobjede, a za treće mjesto koje vodi u drugi krug igraju Crna Gora i Italija.