Eurocup: Budivelnyk bolji od Crvene Zvezde

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Eurocupa večeras su se sastale jedine dvije preostale momčadi koje su ove sezone nastupale u Euroligi. Ukrajinski Budivelnyk u Kaunasu je ugostio Crvenu Zvezdu i slavio sa 82:79.

Formalni domaćini su većinu utakmice proveli u vodstvu, a momčad iz Beograda u igri je u prvom dijelu držao Raško Katić, koji je čak deset svojih poena ubacio u posljednje tri minute prvog poluvremena. Na odmor se otišlo rezultatom 41:39, a u trećoj četvrtini ukrajinski je sastav stigao i do dvoznamenkaste prednosti. Ipak, Zvezda je polako smanjivala zaostatak, da bi se u posljednje dvije minute poenima DeMarcusa Nelsona ušlo rezultatom 77:75. Gosti su potom i dva puta izjednačili, ali pobjedu Budivelnyku donosi Janis Strelnieks ubacivši sva tri slobodna bacanja dvije sekunde prije kraja.

Upravo je Strelnieks s 20 koševa i pet asistencija bio najbolji pojedinac ukrajinskog sastava, a podršku mu je sa 16 poena dao Blake Ahearn. Kod gostiju se s 20 koševa istaknuo Katić, a 16 poena uz pet skokova i sedam asista je nadodao Nelson.

Uzvratni susret u beogradskoj dvorani Pionir na rasporedu je sljedeće srijede, a preostala tri prva susreta na rasporedu su sutra, u srijedu.