#234

Eurocup: Lalić i Popović dvoznamenkasti

Većina utakmica osmog kola Eurocupa odigrana je večeras, a nastupe su ubilježila osmorica hrvatskih košarkaša, a dvojica su naših trenera ubilježila polovičan učinak. Pet utakmica odigrano je jučer, dok se berlinska ALBA i rimski Virtus sastaju sutra, u četvrtak.

Osim novog poraza Cibone, u skupini A Le Mans je slavio na gostovanju kod Nymburka sa 69:71, dok je Oostende također s minimalnom prednošću 77:75 kod kuće svladao Cantu, te se tako momčad Darija Gjergje pridružila svojim večerašnjim suparnicima u drugome krugu natjecanja.

U skupini C Valencia Velimira Perasovića u infarktnoj je završnici izgubila na domaćem parketu od Union Olimpije sa 91:93. U redovima Zmajčeka Jakov Vladović u igri je bio tek 24 sekunde u kojima očekivano nije ostvario nikakav učinak, dok je Dražen Bubnić za tri minute uspio ubilježiti jednu blokadu. Košarkaši Valencije ovime su porazom sami sebi zakomplicirali situaciju uoči posljednja dva kola, dok su se Ljubljančani približili na koračić do prolaska skupine.

Damjan Rudež je sa svojom Zaragozom u okviru skupine D ubilježio pobjedu nad Bonnom 71:60, a Rudi je ubacio sedam koševa, uhvatio četiri skoka te podijelio dvije asistencije i jednu blokadu.

Skupina E donijela nam je nastupe četvorice Hrvata. Krešimir Lončar i Marko Popović sa svojim su Khimkijem potvrdili nastup u drugom krugu pobjedom nad Hapoelom iz Jeruzalema od 85:73, uz Lončarevih četiri poena, dva asista te po jednim skokom i ukradenom loptom, dok je Pop odigrao vrlo dobru utakmicu ubacivši 14 poena uz pet skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte. Jure Lalić ugradio je 10 koševa, sedam skokova i dvije osvojene lopte u pobjedu Lukoila nad Karsiyakom 74:64, dok je rumunjski  Asesoft sa 84:74 savladao Igokeu, kojima nije pomoglo sedam poena uz po dva skoka i dodavanja Siniše Štembergera.

Besiktas našeg Tomislava Ružića potvrdio je nastup u drugome krugu zahvaljujući domaćoj pobjedi nad finskom ekipom Bisons Loimaa od 83:74, a zadarski je centar u pobjedu ugradio osam koševa, četiri uhvaćene lopte, dvije blokade te po asistenciju i krađu, što mu je donijelo indeks 11, najbolji učinak u dosadašnjem dijelu Eurocupa.

Skupina A

Artland Dragons – Cibona 101:96 (Thomas 27 p, Holston 22 p, 8 as; Žižić 27 p, 11 sk, Blassingame 20 p, 8 as)

CEZ Nymburk – Le Mans Sarthe 69:71 (Rančik 19 p, 7 sk; Terry 16 p)

Telenet Oostende – FoxTown Cantu 77:75

Poredak: 1. Cantu 6-2, 2. Oostende 6-2, 3. Nymburk 4-4, 4. Le Mans 4-4, 5. Artland 3-5, 5. Cibona 1-7

Skupina B

Cedevita – EWE Baskets Oldenburg 64:72 (Smith 23 p; Jenkins 12 p, Paulding 12 p, 7 sk)

Poredak: 1. Sassari 6-2, 2. Oldenburg 5-3, 3. Cedevita 5-3, 4. Bilbao 4-4, 5. Chalon 3-5, 6. Charleroi 1-7

Skupina C

Valencia – Union Olimpija 91:93 (Doellman 28 p, 9 sk, Martinez 22 p; Gailius 24 p)

ASVEL – Cimberio Varese 83:80 (Jackson 18 p; Banks 15 p, Hassell 15 p, 8 sk)

Poredak: 1. Ulm 7-1, 2. Olimpija 6-2, 3. Valencia 4-4, 4. ASVEL 4-4, 5. Paris 2-6, 6. Varese 1-7

Skupina D

CAI Zaragoza – Telekom Baskets Bonn 71:60 (Shermadini 14 p, 7 sk; Brooks 18 p)

ALBA Berlin – Virtus Roma *igra se u četvrtak

Poredak: 1. ALBA 5-2, 2. Gravelines 6-2, 3. Zaragoza 5-3, 4. Bonn 4-4, 5. Roma 2-5, 6. Mons 0-8

Skupina E

Khimki – Hapoel Jerusalem 85:73 (Davis 22 p, 8 sk; Halperin 19 p, Parakhouski 19 p)

Asesoft Ploiesti – Igokea 84:74 (Mohammed 24 p, Lee 23 p;Gordić 14 p)

Lukoil Academik – Pinar Karsiyaka 74:64 (Tucker 18 p, 8 sk; Dixon 20 p)

Poredak: 1. Khimki 7-1, 2. Hapoel 5-3, 3. Pinar 5-3, 4. Ploiesti 3-5, 5. Lukoil 3-5, 6. Igokea 2-6

Skupina F

Budućnost – Nizhny Novgorod 88:91 (Mihailović 26 p, A. Popović 21 p; Brezec 21 p)

TED Kolejliler – PAOK 84:65 (Tucker 24 p; Bogris 19 p)

Poredak: 1. Nizhniy 7-1, 2. PAOK 5-3, 3. Khimik 5-3, 4. TED 4-4, 5. Budućnost 2-6, 6. Alba 1-7

Skupina G

Unics Kazan – Kalev Cramo 94:44 (Goudelock 18 p; Fall 13 p)

MZT Skopje – Banvit 68:86 (Davis 14 p; Davis 21 p, Rowland 20 p, 6 as)

Maccabi Haifa – VEF Riga 74:72 (Randle 16 p, Yivzari 16 p; Janicenoks 17 p)

Poredak: 1. Unics 8-0, 2. Maccabi 6-2, 3. VEF 4-4, 4. Banvit 4-4, 5. MZT 2-6, 6. Kalev 0-8

Skupina H

Neptunas Klaipeda – Panionios 78:86 (Sinica 19 p; Carter 29 p, 7 as, McCollum 20 p, 8 as)

Besiktas – Bisons Loimaa 83:74 (Yagmur 16 p, 6 as; Robinson 17 p, Williamson 16 p)

Spartak SP – Radnički 81:68 (Korolev 20 p, 7 sk; Birčević 14 p, Kalinić 14 p, 7 sk)

Poredak: 1. Besiktas 6-2, 2. Panionios 5-3, 3. Radnički 4-4, 4. Bisons 3-5, 5. Neptunas 3-5, 6. Spartak 3-5