Eurokup: Dobra predstava Buve u porazu od Virtusa, ABA ligaš propustio priliku

Povremeni hrvatski reprezentativac nastavlja s dobrim partijama nakon nedavnog transfera u francusku košarku. Ivan Buva je ponovno bio jedan od najboljih pojedinaca u porazu JL Bourga protiv Virtus Bologne. Teodosić i društvo su ipak bili prejaki za Francuze.

Talijani su u drugom poluvremenu slomili otpor francuske momčadi, a naš Ivan Buva je postigao 15 poena uz tri skoka i jednu asistenciju za 23 minute provedene na parketu. Kod Bourga je najefikasniji bio Danilo Anđušić s 19 poena.

Vince Hunter je s 23 poena i 11 skokova predvodio Talijane. Miloš Teodosić je ubacio 21 poen uz šest asistencija. Marco Belinelli je ubacio 19 poena.

Mornar propustio priliku

Mornar iz Bara propustio je priliku protiv MoraBanc Andorre te je na kraju tijesno poražen sa 71:74. Crnogorski sastav je poražen kod kuće u tijesnoj utakmici i poslije dramatične završnice koju su Mornari odradili katastrofalno. Prije svega američki igrači koji su zakazali u ključnim trenucima.

Domaćini su imali 71:69 ali na kraju u zadnjoj minuti ostaju bez poena nakon niza nerezonskih pokušaja primaju tricu, a zatim gosti sa slobodnih bacanja bježe na plus tri. Jacob Pullen je promašio težak pokušaj za tri poena za izjednačenje.

Pullen je s 22 poena bio jedini raspoloženi kod Mornara, a Nemanja Gordić je u posljednjoj dionici postigao svih svojih devet poena. Clevin Hannah je sa 16 poena bio najbolji na pobjedničkoj strani.

mornar-bar-needham-morbanc-andorra-eurokup

U tijeku je i utakmica između Nanterrea i Joventuta za kojeg nastupa Ante Tomić.