Eurokup: Dobra predstava Buve u porazu od Virtusa, ABA ligaš propustio priliku

Povremeni hrvatski reprezentativac nastavlja s dobrim partijama nakon nedavnog transfera u francusku košarku. Ivan Buva je ponovno bio jedan od najboljih pojedinaca u porazu JL Bourga protiv Virtus Bologne. Teodosić i društvo su ipak bili prejaki za Francuze.

Talijani su u drugom poluvremenu slomili otpor francuske momčadi, a naš Ivan Buva je postigao 15 poena uz tri skoka i jednu asistenciju za 23 minute provedene na parketu. Kod Bourga je najefikasniji bio Danilo Anđušić s 19 poena.

Vince Hunter je s 23 poena i 11 skokova predvodio Talijane. Miloš Teodosić je ubacio 21 poen uz šest asistencija. Marco Belinelli je ubacio 19 poena.

_

Mornar propustio priliku

Mornar iz Bara propustio je priliku protiv MoraBanc Andorre te je na kraju tijesno poražen sa 71:74. Crnogorski sastav je poražen kod kuće u tijesnoj utakmici i poslije dramatične završnice koju su Mornari odradili katastrofalno. Prije svega američki igrači koji su zakazali u ključnim trenucima.

Domaćini su imali 71:69 ali na kraju u zadnjoj minuti ostaju bez poena nakon niza nerezonskih pokušaja primaju tricu, a zatim gosti sa slobodnih bacanja bježe na plus tri. Jacob Pullen je promašio težak pokušaj za tri poena za izjednačenje.

Pullen je s 22 poena bio jedini raspoloženi kod Mornara, a Nemanja Gordić je u posljednjoj dionici postigao svih svojih devet poena. Clevin Hannah je sa 16 poena bio najbolji na pobjedničkoj strani.

mornar-bar-needham-morbanc-andorra-eurokup

U tijeku je i utakmica između Nanterrea i Joventuta za kojeg nastupa Ante Tomić.