Eurokup: Poraz Cibone u Njemačkoj

Košarkaši Cibone su upisali i drugi poraz ove sezone u Eurokupu. Nakon domaćeg poraza od Spartaka iz Sankt Peterburga, pobijedio je zagrebačku momčad i njemački Ulm, s rezultatom 83-68.

U pitanju je bila utakmica skupine G, a na ljestvici su se sada izdvojili Spartak i Ulm s dvije pobjede, dok Cibona i Cholet imaju dva poraza. Cibona će upravo protiv francuske momčadi odigrati iduću utakmicu.

Ogled kod Ulma je zapravo odlučen u prvom dijelu. Nakon 20 minuta je njemačka momčad imala prednost od 16 poena razlike (50-34). Izuzetno je slabo Cibona u prvom dijelu odigrala obranu i na kraju to platila porazom. U nastavku se igralo izjednačeno, ali samo zbog toga jer je domaćin smanjio gas i usporio ritam vlastite igre.

Philipp Schwthelm je s 22 poena bio prvi strijelac domaćina, dok je Dane Watts dodao 17 uz sedam skokova. Kod Cibone je najbolji bio Strawberry s 18 poena i sedam skokova. Davor Kus je dodao 14, a Andrija Žižić 13.

Eurokup, 2. kolo:

skupina A:

Budivelnik – Prienai 84-57

Hapoel Jeruzalem – Nymburk 69-86

Redoslijed: 1. Nymburk 2-0, 2. Budivelnik 1-1, 3. Prienai 1-1, 4. Hapoel 0-2.

skupina C:

Trijumf – Artland Dragons 84-79, produžetak

Redoslijed: 1. Trijumf 2-0, 2. Le Mans 1-1, 3. Riga 1-1, 4. Artland 0-2.

skupina D:

Azovmaš – Valencia 70-76

Banvit – Sir Oliver Basket 101-82

Redoslijed: 1. Valencia 2-0, 2. Banvit 1-1, 3. Sir Oliver 1-1, 4. Azovmaš 0-2.

skupina E:

Lokomotiv Kuban – Trefl Sopot 99-79

Galatasaray – Donjeck 72-68

Redoslijed: 1. Lokomotiv Kuban 2-0, 2. Galatasaray 2-0, 3. Donjeck 0-2, 4. Trefl 0-2.

skupina F:

Uniks – Oostende 83-72

Panionios – Zielona Gora 70-76

Redoslijed: 1. Uniks 2-0, 2. Oostende 1-1, 3. Zielona Gora 1-1, 4. Panionios 0-2.

skupina G:

Spartak Sankt Peterburg – Cholet 69-60

Ulm – Cibona 83-68

Redoslijed: 1. Spartak 2-0, 2. Ulm 2-0, 3. Cibona 0-2, 4. Cholet 0-2.

skupina H:

Cajasol – Crvena zvezda (kasnije)

Orleans – Banco Sassari (kasnije)

Redoslijed: 1. Crvena zvezda 1-0, 2. Banco Sassari 1-0, 3. Orleans 0-1, 4. Cajasol 0-1.