Pobjeda Perasovića, porazi Tabaka i Gjergje u Eurokupu

Ni drugo kolo Eurokupa nije nam donijelo značajnijih rezultatskih iznenađenja. Svi favoriti ubilježili su pobjede, a najuvjerljiviji su bili košarkaši ruskog Lokomotiv Kubana koji su na domaćem parketu s 99:79 ispratili poljski Trefl Sopot naših Žana Tabaka i Šime Špralje. Zadarski je centar za 20 minuta na parketu ubilježio devet poena i skok, ali iz igre je izašao zbog pet prekršaja.

Fran Pilepić napokon je dobio minutažu u svom novom klubu, te je u pobjedi Bilbaa nad Charleroiom (69:85) uz stopostotan šut (trice 3/3, dvice 1/1) ubacio 11 koševa i dohvatio dvije lopte za 23 minute provedene u igri.

Belgijski Oostende naših Marija Stojića i Darija Gjergje gostovao je u Kazanu kod Unicsa, za kojeg je prvi puta nastupio Marko Banić. Ruska je momčad slavila s 83:72, a Banić je u svom službenom debiju za novi klub odigrao 10 minuta, ubacivši pritom tri poena uz dva skoka i asist. Stojić je kod poražene momčadi stao na 10 ubačaja, a uz to je i uhvatio dvije lopte, podijelio dvije asistencije i jedan puta ukrao loptu protivniku.

Velimir Perasović je sa svojom Valencijom slavio na vrućem gostovanju kod ukrajinskog Azovmasha, a do pobjede su ga s po 14 ubačaja predvodili Lyshchuk i Dubljević.

U skupini G u kojoj nastupa i naša Cibona, Spartak je na domaćem parketu teže od očekivanog sa 69:60 slavio protiv Choleta. Otpor francuske momčadi uspjeli su slomiti tek u posljednjoj četvrtini, a odličnu je utakmicu (21 poen, 6 skokova) pružio Patrick Beverley.

Budućnost i Crvena Zvezda kao preostala dva predstavnika ABA lige su ubilježili pobjede. Crnogorci su u svojoj Morači sa 75:72 bili bolji od bugarskog Lukoil Akademika, a do pobjede su ih vodili Vitkovac s 15 i Mihailović s 14 ubačaja, dok su Crveno-beli nakon produžetaka odnijeli pobjedu iz Seville kod Cajasola. Završilo je 93:95, a na stare dane podsjetio je Igor Rakočević ubacivši 25 koševa.

Natjecanje se nastavlja idući utorak, a čast otvaranja trećeg kola pripala je košarkašima Cibone, koji će od 18.30 u Draženovom domu ugostiti francuski Cholet.