EuroLiga: Avenida nastavila dominaciju, prva pobjeda za Begić i Arku

Najelitnije europsko klupsko natjecanje Euroliga stigla je do 4. kola. U skupini A , španjolska Perfumerias Avenida nastavila je sa dominantnim predstavama te je stigla do nove uvjerljive domaće pobjede. Ovoga puta “žrtva” je bio francuski Lattes Montpellier koji je poražen rezultatom 88-67

Najefikasnija u redovima pobjednika bila je Karlie Samuelson sa 17 poena i 5 skokova, 11 je ubacila Leonor Rodriguez, a po 10 su dale Katie Lou Samuelson, Andrea Vilaro Aragones i Bella Alarie.

Naša reprezentativka Mia Mašić ponovno je imala skromnu minutažu te je na terenu provela svega nešto više od 3 i pol minute i za to vrijeme upisala jednu asistenciju i jedan pokušaj šuta za tri kojeg nije realizirala.

Perfumerias Avenida – BLMA 88:67 (28:22, 24:12, 23:19, 13:14)

• Perfumerias Avenida: Lo 2, L.Rodrigez 11, Cazorola 9, S.Domingez 4, Mašić 0, Aragones 10, Hof 6, Evans 4, Alarie 10, K.L.Samuelson 10, Fasoula 5, K.Samuelson 17.
  • BLMA: Epoupa 11,  Wallace 24, Peters 6, Kiavi 0, Filip 5. Naigre 10, Riviere 0, Zamoura, 2, Toure 8, Talbert 1.

Nakon četiri odigrana kola Perfumerias Avenida ima stopostotan učinak i vodeća je ekipa skupine. U sljedećem kolu španjolski prvak će gostovati u Češkoj kod USK Praga (2. studenog).

U skupini B Arka Gdynia naše Ana-Marije Begić konačno je došla do svoje prve ovosezonske euroligaške pobjede. Poljski prvak na svom je terenu u jednom čvrstom, izjednačenom i kvalitetnom dvoboju svladao talijanski tim Famila Beretta Schio rezultatom 71-67

Prvo ime domaćeg tima bila je američka košarkašica Morgan Quinn Bertsch koja je postigla 18 poena uz 3 skoka i jednu asistenciju, pripomagale su joj standardno odlične Alice Kunek sa 16 i Megan Gustafson sa 10 koševa, a vrlo dobru partiju pružila je i naša Ana-Marija Begić koja je odigrala nešto više od 23 minute i postigla 8 poena,uz 2 skoka, dvije oduzete lopte te po jednu asistenciju i blokadu.

Sa druge strane kod Schia najefikasnija je bila Sandrine Gruda sa 14 poena, 7 skokova i 4 asistencije, Giorgia Sottana ubacila je 13, a Kim Mestdagh 12 koševa.

Arka Gdynia – Famila Beretta Schio  71:67 (22:22, 11:19, 24:16, 14:19)

• Arka Gdynia: Kunek 16, Begić 8, Borkowska -, Szymkiewicz -, Lundquist 8, Podgorna -, Gustafson 10, Rudzka -, Bertsch 18, Kastanek 5, Bernies 6.
  • Famila Beretta Schio: Del Pero -, Mestdagh 12, Gruda 14, Verona -, Crippa 0, Andre 7, Dotto 8, Keys 8. Laksa 5, Collier 0, Sottana 13.

S jednom pobjedom i tri poraza Arka trenutno zauzima pretposljednje 7. mjesto u skupini, a u sljedećem kolu očekuje ih gostovanje u Francuskoj kod Basket Landesa (2. studenog).