Košarkašice Plamen Požege preko bugarskog viceprvaka stigle do treće pobjede u WABA ligi

Košarkašice Plamen Požege jučer su u sklopu 5. kola skupine B regionalne Waba lige na svom terenu svladale Montanu 2003 rezultatom 82-77.

Favorizirani bugarski tim bolje je otvorio susret i do polovice prve četvrtine imao prednost (12:8), no nakon toga požeške košarkašice uspijevaju skupiti redove, zaigrati znatno bolju obranu, i pronaći rješenja u napadu, pa su zahvaljujući raspoloženom  triu GriffinKapingaIvezić napravile seriju 10-0 i nakon prve četvrtine ostvarile prednost od 6 poena (18-12)

Jednako čvrsto i odlučno igračice Vladimira Englmana odigrale  su i drugu četvrtinua utakmice te su samo nastavile podizati svoju prednost, a na predah se otišlo s rezultatom 40-26 u korist našeg predstavnika.

Stečenu prednost Požega je rutinski održavala većim dijelom drugog poluvremena, a do malog pada došlo je tek pred kraj utakmice kada je do izražaja došao umor domaćih igračica u čijim je redovima čak četiri igračice odigralo punu minutažu u jučerašnjem susreta, pa je Montana u završnici uspjela značajno ublažiti svoj poraz na samo pet poena razlike, ali niti jednog trenutka nije mogla ugroziti pobjedu Požege.

Jelena Ivezić sa postignuta 23 poena bila je najefikasnija u redovima Plamenih, a pratile su je Bhrea Chanel Griffin  sa 21, La mama Kapinga sa 20 i Marija Kešeljević sa 16 koševa.

Plamen Požega ovom pobjedom zaključila je prvi krug natjecanja kao trećeplasirana ekipa skupine, zadržavši šanse za plasman u doigravanje.

ŽKK Plamen Požega – Montana 2003 (18:12, 22:14, 21:19, 21:32)

STATISTIKA

U sljedećem kolu WABA lige Plamen Požega na svom će terenu ugostiti bh predstavnika RMU Banovići (4. studenog.2021), biti će to prvi ovosezonski okršaj ove dvije ekipe, jer susret kojeg su trebali igrati na startu natjecanja u 1. kolu na koncu je odgođen.