EuroLiga: Peti poraz Arke, Begić solidna

u šestom kolu skupine B ženske košarkaške Eurolige Arka Gdynia naše AnaMarije Begić poražena je na svom terenu od Fenerbahcea 70-87. Domaći tim odlično je započeo susret te većim dijelom prve četvrtine imao prednost koja je u samoj završnici iznosila i +3 (23-20), no Kayla McBride pogođenom tricom na koncu je poništila prednost Arke pa je prva četvrtina okončana potpuno izjednačenim rezultatom (23-23)

U drugoj četvrtini turski prvak zaigrao je znatno agresivnije u obrani i Arku limitirao na 14 poena, a Alina Iagupova i Kayla McBride sa druge strane  demonstrirale su svoju napadačku individualnu kvalitetu te su odvele Fenerbahce na odmor sa + 11 (37-48).

U nastavku susreta domaći tim nije se predavao te je pokušao sve da se vrati u dvoboj, no izostanak Alice Kunek bio je prevelik udarac za Arku koja je najbliže prišla na -7 (50-57) u 27. minuti utakmice ali više od toga nije mogla. Fenerbahce je od tog trenutka dodatno pojačao tempo te rutinski priveo utakmicu kraju ostvarivši na kraju uvjerljivu pobjedu.

Najefikasnija u redovima pobjedničke ekipe bila je Alina Iagupova sa 28 poena, 5 skokova i 9 asistencija, 22 poena postigla  je Kayla McBride, dok su po 15 ubacile Amanda Zahui i Elizabeth Williams.
Za Arku po 15 poena postigle su Marissa Lee Kastanek i  Morgan Quinn Bertsch, Megan Gustafson ubacila je 12 poena uz 11 skokova, dok je naša reprezentativka AnaMarija Begić na terenu provela malo manje od 16 minuta i za to vrijeme postigla 9 poena uz 3 skoka i jednu asistenciju.

Arka Gdynia – Fenerbahce 70:87 (23:23, 14:25, 20:17, 13:22)

STATISTIKA

Bio je ovo peti poraz Arke koja se trenutno nalazi na začelju skupine B s omjerom 1-5. U sljedećem kolu poljskog prvaka očekuje gostovanje u Španjolskoj kod Girone (1. prosinca).