WABA liga: Plamen Požega i drugi puta bolja od Partizana

U sedmom kolu regionalne Waba lige košarkašice Plamen Požege slavile su na gostovanju u Beogradu protiv Partizana rezultatom 67-78. Naš predstavnik gotovo od starta uspio je nametnut svoj ritam igre i većim dijelom prve četvrtine imao je prednost. U 9. minuti utakmice bilo je +14 za Požegu (19-5), da bi konačni rezultat prve dionice postavila Jovana Boričić koja je svojom tricom smanjila zaostatak Partizana smanjila na -11 (8-19).

I u uvodnim minutama druge četvrtine Požega je nastavila jednako snažnim tempom pa se u dva navrata odvojila i na 16 koševa prednosti, (28-12) i (33-17), no u drugom dijelu druge četvrtine ekipa Partizana ipak je zaigrala nešto bolje pa je do kraja prvog poluvremena značajno smanjila zaostatak i na odmor se otišlo sa 7 koševa prednosti za Požegu (37-30).

Velika serija s kojom su zaključile drugu četvrtinu ulila je  dodatno samopouzdanje igračicama Partizana koje su nastavile sa dobrom igrom i na minutu i pol prije kraja treće dionice igre stigle su na samo poen zaostatka (47-48), no do potpunog preokreta nisu uspjele doći. Jelena ivezić i La mama Kapinga mini serijom 4-0 zaključile su treću četvrtinu, pa se u posljednjih 10 minuta ušlo sa +5 za Požegu, da bi potom igračice Vladimira Englmana dominantnom predstavom u posljednjoj dionici  samo potvrdile svoju pobjedu koja ih je na koncu dovela na vodeće mjesto skupine B sa omjerom 6-1.

Požegu su do pobjede predvodile Jelena Ivezić (26 poena, 6 skokova, 5 asistencija),La Mama Kapinga(21 poen, 29 skokova, 4 blokade) i Bahrea Griffin, (18 poena, 3 skoka 7 asistencija).
Kod Partizana najraspoloženija bila je Jovana Boričić sa 17 pona. 8 skokova i dvije asistencije.

ŽKK Partizan – ŽKK Plamen Požega (8:19. 22:18, 17:15. 20:26)

STATISTIKA

U sljedećem kolu Plamen Požega na svom će terenu dočekati slovenskog prvaka Cinkarnu Celje (1.prosinca).