Fantastični Simon potvrdio odličnu formu, Efes razbio Khimki

U 9. kolu Eurolige u Moskvi se susreli Khimki i Anadolu Efes. Gosti iz Turske upisali su uvjerljivu pobjedu rezultatom 77:105.

Prvo poluvrijeme nagovještavalo je vrlo neizvjesnu utakmicu, igralo se u egalu, ali u nastavku se sve promijenio. Ključna je bila treća četvrtina koju je Efes dobio s 16:28. Stečenu prednost turska momčad je suvereno držala do kraja dvoboja te sasvim zasluženo slavila. Domaćinima je ovo bio sedmi poraz.

Što stariji to bolji, ta uzrečica kao da je pisana za Krunoslava Simona. Hrvatski košarkaš i u 35. godini pruža izvrsne partije, a večeras je ubacio čak 24 poena uz šut iz igre 8/12 te 5 skokova. Đuks u euroligaškoj sezoni prosječno postiže 13,4 poena. Pomoć je imao u Larkin koji je pridodao 20 poena. U redovima ruske ekipa najbolji je bio Mickey s 13 poena te 5 skokova.