Fener slavio u derbiju kola, Bešiktaš porazio Galatasaray

Danas u 16:30 odigran je veliki derbi turske košarke u kojem je Fenerbahče svladao Anadolu Efes na gostovanju i tako ga preskočio na tablici. Trenutno vodeći Banvit je na gotovo savršenom omjeru, 16-1, i zauzima vodeće mjesto u prvenstvu. Drugi susret dana odigrali su Bešiktaš i Galatasaray, a Cedevitini protivnik iz EuroCupa bio je bolji za četiri poena.

Unatoč velikim ambicijama Fener do sada nije pružao blistave partije u domaćem prvenstvu i utakmica protiv Efesa danas bila je izuzetno važna za njih. Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine već su imali lijepih osam koševa razlike, prednost je to koju su zadržali do velikog odmora.

Momčad Željka Obradovića utakmicu je riješila u trećoj dionici igre koju je dobila s 22-10 i tako otišla na nedostižnu prednost. Konačni rezultat bio je 73:64 u korist Fenera. Bojan Bogdanović bio je vrlo solidan, on je za 23 minuta postigao 11 koševa uz šut iz igre 3/6. Najbolji u gostujućim redovima bio je Nemanja Bjelica s 12 poena i devet skokova, a najbolji strijelac Omer Onan s 17 postignutih koševa. U domaćoj momčadi Zoran Planinić pružio je slabo izdanje, naš razigravač je ubacio samo dva poena i imao četiri asistencije.

Fener je trenutno drugi u turskom prvenstvu s omjerom 13-4, a Efes se nalazi dva mjesta iza s jednim porazom više i jednom pobjedom manje.

U drugom susretu dana Bešiktaš je s 82:78 bio bolji od Galatasaraya. Bila je to puno neizvjesnija utakmica, a pobjednik je odlučen tek u posljednjem periodu igre. Domaćin je bolje ušao u utakmicu, a nakon prvih dvadeset minuta imali su šest koševa prednosti.

Galatasaray se u nastavku budi i treći period igre dobiva s pet koševa razlike te stvari vraća na sam početak. Ipak domaći sastav u izrazito efikasnoj posljednjoj dionici, 29:26, zadržava mirnoću i osigurava vrijednu pobjedu.

Valja naglasiti kako je novopridošli Kenan Bajramović bio najbolji igrač u domaćim redovima, bosanski internacionalac postigao je velikih 25 poena te uhvatio sedam skokova. Uz njega odlično je odigrao i Doron Perkins koji je ubacio 19 koševa i ubilježio četiri asistencije. Tomislav Ružić proveo je 22 minute na parketu, ali se nije upisao u strijelce.

Bešiktaš je na nezavidnom devetom mjestu s omjerom 8-9 dok je Galatasaray siguran na vrhu tablice s omjerom 12-5 koji im je dovoljan za treće mjesto.