Francuzi ostavili šokirane Španjolce na 52 koša

Francuzi su izbacili Španjolce u posljednjoj utakmici četvrtfinala i tako ostavili domaćine turnira bez medalje. To znači da se sigurno neće dogoditi očekivano finale između SAD-a i Španjolske koje je i sama FIBA htjela(što je očito po ždrijebu). Sjajnom obranom Francuzi su limitirali braću Gasol i na kraju zasluženo slavili s uvjerljivih 65:52.

Francuska – Španjolska 65:52 (15:15; 35:28; 42:43)

Diaw 15, Heurtel 13, Gelabale 9, Batum 9; P. Gasol 17, Navarro 10

Veliki šok i nevjerica! Francuzi su usred Madrida deklasirali Španjolce. Sjajna predstava Francuza, posebno u obrambenom dijelu, gdje su ostavili domaćine na samo 52 poena. Imali su Tricolori sjajan start. Otvorili su s 11:2, no domaćini su se ubrzo vratili u igru.

Drugu i treću četvrtinu su također Francuzi za nijansu bili bolji. Većinom su imali malo vodstvo koje su održavali, a povremeno su se odvajali na plus šest. Ostvarili su prvi cilj postavljen prije same utakmice, a to je da se uđe u egalu u završnicu. Pet minuta prije kraja Francuzi imaju plus pet i napad, no ne uspijevaju se značajnije odvojiti, ali dvije minute prije kraja susreta ipak dolazi do početka pada Španjolske.

Heurtel se, kao i protiv Hrvatske, pokazao kao igrač stvoren za završnice. Naime, slomio je Španjolce sa sedam poena u jednoj minuti dok su Španjolci u žurbi htjeli vratiti zaostatak, no stvari su se samo pogoršale i razlika se popela i do konačnih plus 13. Španjolci tako već drugu godinu zaredom gube od Francuza u knock-out fazi nekog natjecanja. Naime, prošle su godine ispali u polufinalu Eurobasketa kada ih je slomio Parker, no ovoga puta ih je slomila momčadska igra.