Potop Brazila u trećoj četvrtini, Srbija u polufinalu

Srbija je na najbolji način uzvratila Brazilu za poraz u skupini. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u drugom su na krilima Miloša Teodosića razbili Južnoamerikance i na kraju slavili s 28 koševa viška.

Srbi će u polufinalu igrati sa pobjednikom susreta Francuska – Španjolska koji počinje u 22 sata.

Srbija – Brazil 84:56 (21:17, 37:32, 66:44)

Teodosić 23, Bogdanović 12, Raduljica 10, Katić 10, Bjelica 8 (8sk, 5as);Varejao 12 (9sk), Vieira 12

Brazil je poveo, uzvratio je Miroslav Raduljica, a  ponajviše zahvaljujući pucački raspoloženom Teodosiću Srbi prelaze u vodstvo koje drže do početnih minuta drugog dijela. Bek šuter Alex Garcia ubacuje dvije vezane trojke i odvodi Brazilce u prednost od 23:21. Teodosić ubrzo uzvraća tricom, a Bogdanović ponovno povećava prednost.

Slijedi bolja igra u obrani Brazilaca koji rade seriju od 7-0, a Srbi ne uspiju postići koš više od tri minute. Nakon Đorđevićevog time outa stvari dolaze na svoje i njegova ekipa preuzima vodstvo, a na poluvrijeme odlaze s pristojnih 37:32.

U drugom poluvremenu Srbija preuzima inicijativu, a utakmica se lomi u 23. minuti kada kod rezultata 43:34 zbog prigovora Varejaoa i Splittera Brazilci dobivaju dvije tehničke greške. Raduljica pogađa jedno, a Teodosić četiri bacanja za visoko vodstvo od 48:34. Do kraja četvrtine igrači Saše Đorđevića ostvaruju zalihu od 22 poena.

Srbi visoku pobjedu osiguravaju početkom posljednjeg dijela kada Stefan Marković, Bogdanović i Nenad Krstić postižu trice.

Teodosić je imao 24 ubačaja uz 60% za tri poena, Bogdanović je postigao 12 (6sk), a Krstić i Raduljica po 10 poena. Dobru partiju je pružio i Nemanja Bjelica s učinkom od po 8 koševa i skokova te 5 asistencija.

Ne bih se složio s time – nije ovo bila moja utakmica, bila je naša utakmica, mislim da smo timski pobijedili. Pogledajte koliko je Bjelica imao skokova, kako je Stefan igrao u obrani, kakav je bio Bogdan. Svi smo zajedno donijeli ovu pobjedu – rekao je Teodosić na pitanje je li bila ovo njegova utakmica.