Furnir bolji u derbiju začelja, Alkar i dalje bez pobjede

Furnir je u 7. kolu HT Premijer lige upisao svoju drugu prvenstvenu pobjedu, slavili su na gostovanju u Sinju protiv Alkara s rezultatom 68:78.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena (42:42) u kojem je najveću prednost imala gostujuća momčad (+9).

Izmjenjivanje vodstva nastavilo se i većim dijelom treće četvrtine, no Furnir u zadnje dvije minute prije malog odmora radi seriju 8:0 te odlazi na +7 (54:61).

Posljednju četvrtinu tricom otvara Mandalinić te odvodi goste na prvu dvoznamenkastu prednost na utakmici. Furnir se nakon trice Gizdavčića približio na samo tri poena zaostatka tri minute prije kraja, no na drugoj strani odgovaraju Karahodžić, Marić i Mandalinić te serijom 7:0 postavljaju konačan rezultat.

Lovro Mandalinić je bio posebno inspiriran protiv svog bivšeg kluba te je susret završio s 27 koševa (trica 5/8), 5 skokova, 4 asistencije i 3 ukradene lopte, a kapetanski je odigrao i Igor Marić koji se zaustavio na 26 poena (trica 8/11).

Alkar je predvodio Arian Došen s 15 poena i 6 asistencija, Gilbert je zabio 13 uz 9 skokova (6 napadačkih), a Gizdavčić je utakmicu zaršio s 11 koševa.

U sljedećem kolu Alkar gostuje kod Zadra, a Furnir će na svom terenu odmjeriti snage s Cibonom.