Zabok tijesno protiv Slavonskog Broda

U 9. kolu A1 lige košarkaša sastali su se Zabok i Slavonski Brod. Momčad Dragutina Črnjevića u tijesnoj završnici slavila je protiv poslijednje momčadi lige koja nastavlja sa porazima. Zabok je dobio utakmicu ponajviše zahvaljujući Antoniju Vlaiću koji je zabio 16 poena. Slavonski Brod se držao u utakmici do kraja, za razliku od nekih ovosezonskih utakmica.

Zabok – Slavonski Brod 64:59 (21:16, 39:32, 51:48)

Zabok: Marić 8, Črnjević 3 (5sk), Lež 2, Palac 13, Vlaić 16 (7sk), Zrnić 6, Raić 5, Bundović 6 (8sk), Anzulović, Demo, Kapusta 5, Tuden

Slavonski Brod: Čubela 5 (7sk), Cvitanović 2, Kljaić 2, Krstanović 2, Karlović, Živković 7, Čelebija 8 (7sk), Marković 12, Kraljić 12, Jukić, Vučić 9, Šebalj

Momčadi su vrlo izjednačeno krenule u utakmicu, a Zabok je nosio do vodstva od 21:16 u prvoj dionici Antonio Vlaić sa 9 poena. U drugoj četvrtini Antonio Kraljić dovodi Slavonski Brod do vodstva od 29:30 zabivši tri vezane trice. Nakon toga domaćin radi seriju 10:2 i na odmor odlazi s prednošću 39:32.

U nastavku Zabok je držao veliku prednost svega 6 minuta kada je krenula serija gostiju od 10:0. Treća četvrtina završila je 49:48 za Zabok.

Na početku poslijednje dionice Zabok je ponovno napravio seriju 10:0 i poveo 63:52 samo četiri minute prije kraja utakmice, ali gosti su uspjeli unijeti dramu došavši na 4 koša razlike u zadnjoj minuti. Zadnji koš na utakmici zabio je Petar Marić i postavio konačan rezultati 64:59.

U momčadi Zaboka, uz spomenutog Vlaića, dobar je bio i Filip Palac sa 13 poena, dok je 8 dodao Petar Marić. Kod gostiju Kraljić je zabio 12 poena (4/6 za tricu), a isto toliko dodao je Dejan Marković. Bruno Čelebija zabio je 8 poena i uhvatio 7 skokova, a Ivan Čubela uz isti broj skokova dodao i 5 poena.