Gorica izbacila Cedevitu Junior, čeka ih Cibona!

Košarkaši Gorice plasirali su se u polufinale HT Premijer lige!

Momčad Mikija Starčevića i drugi put je slavila (72:78) na gostovanju kod Cedevite Junior te je s 2-1 u seriji osigurala polufinalni ogled sa Cibonom.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu te su u krajem prve četvrtine stvorili prednost od 15 koševa (11:26), koju je do malog odmora smanjio Filipović tricom sa svoje polovice.

U drugoj četvrtini Cedevita se uspjela primaknuti na pet koševa zaostatka, a tome je kumovao loš vanjski šut Gorice – pogodili su tek jedan od sedam šutova za tri poena. No dvije izgubljene lopte te promašeni otvoreni šutovi Kučića i Filipovića u zadnje tri minute poluvremena dopustili su Gorici povratak na dvoznamenkastu prednost (30:41).

Goričani su svoju seriju (13:2) nastavili i u drugom poluvremenu, a zaključili su je sjajnim alley-oopom Kapuste za Bakovića uz dodatno slobodno bacanje. Uspješno su održavali dvocifrenu prednost sve do početka posljednje četvrtine kada Damir Mulaomerović u igru uvodi Bundovića.

Cedevitin centar je s 11 koševa, dvije blokade i pet iznuđenih prekršaja u zadnjoj četvrtini vratio svoju momčad u igru, a u tome im je pomogao i Dino Cinac koji je nakon faula u napadu i prepirke s klupom Cedevite nepotrebno zaradio isključenje iz igre.

Bundović je dvama slobodnim bacanjima 1:22 do kraja utakmice spustio prednost Gorice na samo dva poena (64:66), no na drugoj strani tricom odgovara Kapusta koji je do tog trenutka iz igre šutirao 2/13. Bundović ponovno realizira dva bacanja (66:69), ali ovog puta tricom odgovara i MVP serije Mate Kalajžić 42 sekunde prije kraja utakmice.

U faul-završnici bolje se snalaze gosti, a prolazak u polufinale potvrdio je Kapusta s dva bacanja za ‘plus pet’ 20 sekundi prije kraja.

Bikove su na putu do polufinala predvodili Kalajžić s 19 koševa i tri asistencije, Kapusta s 11 koševa, šest skokova i osam asistencija, a svoju najbolju utakmicu u seriji odigrao je i Baković – susret je završio sa 16 poena i šest skokova.

Goran Filipović je s 22 koša bio najbolji strijelac susreta, a podijelio je i šest asistencija. Pratili su ga tek Filip Bundović s 13 i Sandro Rašić s 10 koševa.

Gorica će prvi polufinalni susret s Cibonom odigrati u petak, 20. svibnja, u KC Dražen Petrović.