Gorica izborila prolazak dalje u Kupu Krešimira Ćosića

Gorica preko Larusa u 3. kolu Kupa Krešimira Ćosića

U 2. kolu Kupa Krešimira Ćosića sastale su se ekipe KK Gorica i KK Larus iz Zagreba. Pobjedu su izborili domaći košarkaši slomivši u 2. poluvremenu otpor žilavih gostiju. Zanimljivo je da smo nakon dugo vremena u rosteru imali dva igrača koji su prošli sve selekcije omladinskog pogona Gorice: kapetan momčadi bio je Frano Miloloža, a pred kraj utakmice ušao je i junior Jakov Ninić. Bilo je tu još juniora i mladih igrača poput Došena, Perice, Klepe, Kotrulje, Stojanova, Oštrića, a Vito Porobić s 22 godine spada među iskusnije igrače. Sve skupa je rezultiralo boljom posjetom nego na nekim utakmicama HT Premijer lige prošle sezone. Najbolji igrači danas su ipak bili prekaljeni Gunjina i Šutalo koji će uz Mašića mentorirati ovu silnu mladost.

Bikovi su bolje ušli u susret i tricom Milolože poveli 7:3. Međutim, gosti iz Zagreba serijom 8:0 preokreću na 7:10. Tricom je uzvratio Gunjina pa do kraja četvrtine gledamo izjednačenu borbu i odlazak na mali odmor s minimalnim vodstvom Gorice  22:21.

U 2. četvrtini igrači Larusa preko Horvata dolaze do svoje najveće prednosti (33:38), ali Porobić zatvara poluvrijeme za poravnanje na 41:41 i stvari su vraćene na početak.

Drugo poluvrijeme Bikovi su nametnuli pravi ritam i serijom 8:0 odlaze na 49:41. U 25. minuti preko Šutala Gorica je došla do dvoznamenkaste prednosti (55:44), a tricom Gunjine prednost je povećana na +14 (66:52). Gosti se nisu predavali i na kraju treće četvrtine na semaforu je stajalo 68:60.

Zadnju dionicu tricom je otvorio Perica za vodstvo 71:60 i Goričani nisu više dozvoljavali borbenim gostima rezultatski povratak u utakmicu. Došen je iz slobodnih bacanja dosegao najviših +17 (89:72), a gosti su do kraja samo kozmetički popravili rezultat na konačnih 90:78.

Jure Gunjina: »Na kraju dana piše se pobjeda, međutim puno je rada pred ovom mladom momčadi. Čestitam Larusu na fer i korektnoj borbi, mislim da su dečki pokazali kako se bodri vlastita ekipa i takvoj energiji i volji bi i mi trebali težiti. Igrač i kolektiv se ne postižu preko noći i nema sumnje da će trener Nikolić to dovesti u red. Posebno bih htio pohvaliti Frana Došena koji je pokazao kako se bori za ekipu, kako se bespoštedno baca na svaku loptu i kako se izbori veća minutaža. To treba biti zvijezda vodilja ovim mladim dečkima u budućnosti i ja vjerujem da će  krajnji ishod biti pozitivan.«

Neven Nikolić: »Čestitam igračima na ostvarenoj pobjedi ali nažalost ne možemo biti zadovoljni prikazanom igrom. Otvorili smo utakmicu dosta mekano, bez individualne odgovornosti u obrani i dopustili protivniku veliki broj ofanzivnih skokova. Drugo poluvrijeme  puno veća energija i defanzivni angažman što nam je dalo priliku da se odvojimo na dvocifrenu prednost. Još jedna utakmica iz koje trebamo izvući pouke. Ovo je novi tim, sa puno mladih igrača koji se prvi put susreću sa ozbiljnijim ulogama u seniorskoj košarci. Trebat će nam dosta vremena i strpljenja da sve legne na svoje mjesto. Hvala i našoj publici što je došla u velikom broju i dala nam podršku.«

Gorica: Gunjina 23, Šutalo 13, Porobić 11, F. Došen 11, Miloloža 9, Perica 9, Kotrulja 6, Klepo 6, Stojanov 2, Ninić, Oštrić, Došen L.

Larus: Horvat 31, Volarević 21, Torić 8, Blažević 8, Kopanja 6, Lončar 4, Matek, Grdović, Petrović, Došen, Kolarac, Brnjac