Hrabro prvo poluvrijeme Cibone nedovoljno za iznenađenje

Partizanov blitzkrieg u drugom poluvremenu dovoljan za pobjedu protiv Cibone.

U sklopu 3. kola AdmiralBet ABA Lige Cibona je poražena od Partizana rezultatom 96:67. U utakmicu su ušli s petorkom: Stein, Mustapić, Aranitović, Buljan i Proleta, dok je Partizan ušao s petorkom: Jaramaz, Ponitka, Trifunović, Vukčević i Koprivica. Cibona je nakon dva poraza u ABA Ligi ušla u susret kao autsajder bez imalo psihološkog pritiska što je bilo uočljivo na terenu jer su utakmicu započeli vodstvom od 9:2. Kao i protiv FMP-a Tomislav Buljan se vrlo brzo uvukao u probleme s osobnim pogreškama kojih je nakon pet minuta igre imao dvije. Tijekom četvrtine gostujuća momčad je uspješno održala prednosti na krilima Mustapića i Aranitovića koji su kombinirano zabili 18 od njihovih 25 poena. Rezultat na prvom odmoru je bio 25:16.

Cibona je i drugu četvrtinu sjajno otvorila, počelo je 7:2 serijom uz izvrstan šut za tri poena. Ulaskom Partizanovih zvijezda, Partizan se priključuje, ali Vukovi i dalje drže prednost od sedam do deset razlike. Izgledalo je kako će gosti otići na poluvrijeme s razlikom višom od deset poena, no minuta dekoncentracije bila je dovoljna da domaćini naprave brzu seriju 6:0 te odu na odmor, s obzirom na prikazano, malih šest razlike. U prvom poluvremenu su se najviše istakli Mustapić s 13, Aranitović s 11 te Smailagić i LeDay sa sedam i šest poena.

Kao i kod utakmice s FMP-om, Cibona je znatno pala u trećoj četvrtini. Bezidejnost u napadu, loša obrana i puno osnovnih grešaka vodile su do kolapsa početkom nastavka. Brza serija 14:3 domaćina koja ih je u samo 4 minute dovela iz minus šest u plus pet. Partizan nije stajao, a najviše se istakao napadački skok Balše Koprivice koji je u dvije minute skupio četiri napadačka skoka i osam poena. Cibonin šut iz prvog poluvremena je stao, a domaćin je uzimao svaku ničiju loptu te ih pretvarao u brze i lake poene koji su im omogućili održavanje vodstva.

Ulaskom u posljednju četvrtinu Ciboninim problemima nije bilo kraja, a Partizan ih je sve iskorištavao i gradio svoju prednost. Crno-Bijeli su četvrtinu započeli serijom 8:0 što je rezultiralo timeoutom. No ni minuta odmora nije urodila plodom. Tek nakon nešto više od pola četvrtine Cibona dolazi do prvih poena. Vidjelo se da je igrači više nisu imali snage, greške su se gomilale, a svaki napad bilo je sve veći i veći teret iz kojeg su domaćini stvarali velike serije. Na kraju je posljednja četvrtina završila rezultatom 29:7 uz poražavajućih 20 izgubljenih lopti i puno izgubljenih skokova.

“Prije svega čestitke ekipi Partizana na pobjedi. Mislim da smo odigrali jako dobro prvo poluvrijeme, da bi se naša igra raspala u drugom poluvremenu. Završili smo večeras na 21 izgubljenoj lopti i dali smo Partizanu da iz toga zabiju 32 poena. Drugi problem bio je napadački skok. Bili smo svjesni da je Partizan nadmoćniji što se tiče visine, snage. Mislim da smo po tom pitanju trebalo bolje reagirati i da bi onda razlika na kraju bila manja. Na agresivnu igru Partizana u drugom poluvremenu nismo imali rješenja, oslanjali smo se na vanjski šut, izgubila se dubina te je logično da je sve završilo ovakvim ishodom” – zaključio je Jakša Vulić, trener Cibone