Gorica nakon slabog starta uvjerljivo svladala Agrodalm u derbiju

Derbi kola igrao se u Gorici između istoimenog domaćina i Agrodalma, odnosno prvoplasirane i drugoplasirane momčadi lige.

Prva muška liga, 18. kolo, 24. Ožujka

Gorica-Agrodalm  86:72 (15:29, 29:18, 26:11, 16:14)

Mikšić 13 (6as), Majcunić 11, Vrlika 11, Mašić 10 ; Ribarić 14 (8as), Matić 12 (8sk), Baran 11, Ceraj 11

Nakon nervoznog početka s obje strane puno bolje reagiraju gosti iz Zagreba. Nadtrčali su vodeću momčad lige na otvaranju susreta te odličnim šutom te prodorima stigli do visoke prednosti. Momci koje vodi Josip Sesar nisu imali ideje u tom periodu, no već je druga četvrtina donijela potpuno drugu priču te smo gledali obrnutu sliku iz prve dionice tako da su ekipe poluvrijeme dočekale skoro pa u egalu, tri poena prednosti imao je Agrodalm (44:47).

U istom ritmu gledamo nastavak susreta. Gorica poput mašine koja je ubrzala u treću brzinu nakon početnog zagrijavanja prelazi u vodstvo koje konstantno povećava. Od polovice treće četvrtine pa do kraja iste napravili su 12 poena razlike (70:58) te mirno isčekivali posljednji period utakmice. Sličnu sliku gledamo i u završnih deset minuta do trenutka kada Agrodalm ubacuje dvije vezane trice te Sesar na plus 15 (84:69) ipak zove minutu odmora kako ne bi bilo većih komplikacija na samom kraju susreta. I nije bilo većih problema te je Gorica upisala osamnaesti trijumf u isto toliko utakmica dok je Agrodalm propustio veliku priliku i tako sada petim porazom zakomplicirao svoju sudbinu. Velika će se borba u preostala četiri kola voditi oko druge pozicije koja vodi u elitno društvo hrvatske košarke.