Gorica je u prvoj utakmici četvrtfinala pobjedom protiv Cedevite Junior povela sa 1-0

U prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja HT Premijer Lige, Gorica je u gostima u Domu sportova 4. put u međusobnom omjeru od pet utakmica ove sezone pobijedila Cedevitu Junior. Kao i u prethodnim susretima utakmica je odlučena u dramatičnoj završnici, te je konačni rezultat ovog puta bio 92:95 za ekipu iz Gorice.

Druga utakmica se igra u subotu 14.05.2022. u Velikoj Gorici od 19:00 sati u GSD-u.

Nakon tehničke pogreške treneru Mulaomeroviću krajem prve četvrtine, Gorica se vratila u egal, te su se kroz cijelu utakmicu obje ekipe izmjenjivale u vodstvu, a na poluvremenu su domaćini bili u minimalnoj prednosti sa rezultatom 52:51.

KK Cedevita Junior (FOTO: HKS/Marin Sušić)

Drugo poluvrijeme domaćini se sa 3 pogođene trice vraćaju obećavajuće vodstvo, ali to nije obeshrabrilo goste koji se nakon uspješne trice Uljarevića uz prekršaj u 25. minuti i trice Kapuste vraćaju u utakmicu za konačni rezultat 71:69 na kraju treće dionice.

Karlo Uljarević (FOTO: HKS/Marin Sušić)

U zadnjoj četvrtini ekipe su već 6 minuta prije kraja ušle u bonus, nakon što Kalajžić zabija tricu za 81:84 domaćini zovu timeout. Kapusta svojom tricom dovodi utakmicu u egal na rezultat 87:87. Nakon što je Goran Filipović na 1:39 min. do kraja zabio dva slobodna bacanja, rezultat je bio izjednačen na 91:91, a Dino Cinac potom je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za minimalnu prednost Goričana.

Uslijedile su potom greške Cedevite Junior. Prvo je Zagrepčanima istekao napad, kasnije je Filipu Bundoviću suđen prekršaj u napadu, a onda je i Filipović promašio za vodstvo.

Nakon što su na 11.9 sekundi gosti s dva slobodna bacanja Ivana Batura poveli 94:91, trener domaćina Damir Mulaomerović pozvao je timeout. No, u sljedećem napadu Zagrepčana Mate Kalajžić presjekao je dodavanje mladog Kučića, a onda i zabio oba slobodna bacanja i Gorica je tako došla do pobjede.

U dresu Cedevite Junior istaknuli su se Radović (19p, 4sk i 2as uz šut iz igre 8/10), Matej Bošnjak (11p i 4sk), Filipović (10p, 5sk i 2as), Josip Batinić (10p, 4sk i 2as) te Vito Kučić (10p, 2sk i 4as)

U dresu Gorice Borna Kapusta upisao je 19 poena i 6 asistencija, a Kalajžić je ubilježio 18 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

KK Gorica (FOTO: HKS/Marin Sušić)

Damir Mulaomerović, trener Cedevite Junior: “Mislim da smo imali svojih šansi. Bila je dobra utakmica i zaslužena pobjeda gostiju. Nemam što zamjeriti igračima na voljnom momentu, no imam na pameti. Pogotovo mislim na zadnji napad Filipovića. Imali smo cijeli napad do kraja i bez obzira da smo tada i zabili morali bi se braniti 10 sekundi. Tako da smo napravili dosta gluposti i dosta faulova bez veze u bonusu. Gorica je talentirana i dobra ekipa, dosta nezgodna, pogotovo kad rašire i pogode šutove.”

Mladen Starčević, trener Gorice: “Ovu utakmicu je mogao izgubiti bilo tko. Mi smo dobili, a Cedevita Junior izgubila, ali druga utakmica je važnija. Tada će biti pritisak na našoj strani. Nadam se da će to naši dečki izdržati jer Cedevita Junior nema što izgubiti i igrat će sigurno bolju utakmicu nego doma. Danas je presudilo, rekao bih, ipak neko naše iskustvo. Borna Kapusta stvarno dugo igra ovaj nivo HT Premijer lige. Ovo mu je deseta sezona. To je definitivno jedno ogromno iskustvo. Imao je 11/13 slobodna bacanja i 2/3 trice. De facto je on ušao s klupe i donio taj neki… Uz Matu Kalajžića, kojeg sam i prošlu utakmicu apostrofirao i koji je stvarno jedan vrhunski momak… Tu su i Cinac i Batur, koji je danas dao jednu dobru partiju, pa Baković… Mi smo mali tim, nemamo veliku širinu, ali svi daju srce. Svaka im čast. Jako je veliko uživanje trenerski voditi ovaj tim.”

Matej Bošnjak, centar Cedevite Junior: “Jako teška utakmica, kao što smo i očekivali. Nismo mogli prelomiti utakmicu. U subotu idemo pobijediti u Gorici da dovedemo seriju na izjednačenje. Moramo igrati bolju obranu. 95 poena je jako puno, iako je ekipa Gorice talentirana. Defanzivno moramo biti puno bolji  i mirniji i vjerujem da ćemo onda dobiti utakmicu.”

Borna Kapusta, razigravač Gorice: “Bila je zanimljiva utakmica. Mislim da je Cedevita i prvo i drugo poluvrijeme bolje otvorila, ali kako su oni u ritmu pali, tako smo se mi dizali. Mislim da smo zasluženo pobijedili. Sad ćemo se malo odmoriti i u subotu nas čeka druga utakmica. Oni će biti agresivni, a mi moramo spuštati ritam i graditi koš po koš.”

Srijeda 11.5.2022. u 18:00 Dom Sportova (Zagreb)

KK Cedevita Junior : KK Gorica 92:95 (21:27; 31:24, 19:18, 21:26)

Suci : Tomislav Hordov, Alfred Jovović, Denis Hadžić