Gorica uvjerljiva u Osijeku

Uoči posljednja četiri kola Lige za ostanak postalo je jasno da je knjiga spala na dva slova pa će tako borbu za izbjegavanje posljednjeg mjesta do kraja voditi momčadi Gorice i Splita.

Večerašnjim pobjedom protiv Vrijednosnica u Osijeku, važan korak naprijed u ostvarenju tog cilja napravili su Goričani, koji će tako u posljednje tri runde ući s jednom pobjedom viška u odnosu na Splićane, ali i s negativnim međusobnim omjerom. Naime, Splićani vode 2:1, a k tome Gorica još jednom mora na Gripe.

S tri pobjede u prvom dijelu, Vrijednosnice su stvorile lijepu zalihu i stigle nadomak osiguranja prvoligaškog statusa. Imali su Osječani večeras priliku to i teoretski potvrditi, međutim, nisu odigrali dobro, posebno u obrani, što ih je na kraju koštalo uvjerljivog poraza.

Vrijednosnice i Gorica bili su rezultatskom egalu sve do 14. minute, kada su se gosti koševima Davida Ušića i Roka Rogića prvi put ozbiljnije odvojili i poveli 40:31. Osječani potom odgovaraju preko Arijana Došena, Filipa Tončinića i Antonija Bičvića pa se na poluvrijeme otišlo s tek plus tri Gorice (53:50).

Ključan dio susreta odigrao se u drugoj polovici treće dionice, kada su gosti iskoristili sve slabosti u obrani Vrijednosnica i serijom 12:3 pobjegli na plus 12 (75:63). Sve što su Osječani nakon toga uspjeli napraviti je spustiti se u nekoliko navrata ispod deset koševa zaostatka, no ništa više od toga. Čak dapače, dvije minute do kraja Gorice je čak imala i ogromnih 98:78.

Junak Gorice i apsolutno prvo ime susreta bio je David Ušić s 35 koševa (šut 15/24) i 15 skokova, što mu je u konačnici donijelo ukupnu valorizaciju 43. Na putu do ove važne pobjede pratili su ga Roko Rogić i Luka Pešut, obojica s po 17 ubačaja.
Najefikasniji u redovima Vrijednosnica bili su Dejan Meznarić s 22 i Antonio Bičvić s 15 koševa, dok je Aljoša Šarac dodao 14 ubačaja i 10 dodavanja.

U sljedećem kolu, Osječani putuju na Gripe u goste Splitu, dok će Gorica dočekati momčad Jollyja.