A1 žene: Gostujuća slavlja Pule, Splita i Jollyja

Trinaesto kolo ženskog prvenstva donijelo nam je čak četiri gostujuće pobjede. Potencijalna iznenađenja su porazi Raguse od Splita te Trešnjevke od Rockwool Pule.

[rezultat zid=75]

U Zadru sve po očekivanjima. Domaće igračice su pokazale da su u ovom trenutku bolja i spremnija ekipa od Agrama te su na kraju zasluženo slavile. Sam početak susreta je donio rastrganu igru s obje strane.

No onda su Zadranke ubacile u brzinu više i do kraja prve četvrtine otišle na ugodnih deset poena prednost. Ni do poluvremena se ništa nije promijenilo. Branka Vukičević je uz pomoć Dane Šarić držala svoju ekipu u malom zaostatku te se na poluvrijeme otišlo s devet razlike za Zadranke.

U drugom poluvremenu fizička priprema je odradila svoje. Svakom minutom Zadranke su bivale sve brže i bolje dok su Agramerke padale u snazi. Već do kraja trećeg perioda zadarski trojac Antonia Erslan, Žana Cvjetković i Davorka Balić su odvele svoju ekipu na ugodnih osamnaest razlike i tu je utakmica bila zaključena.

Do kraja susreta su i sve mlađe cure ušle u igru i dale svoj obol pobjedi a među njima se posebno istakla Antonela Bodrožić s 8 skokova.

Na kraju rezultat je bio 81:59 za prvu pobjedu Zadranki u novoj godini. U pobjedničkim redovima najefikasnije već spomenute Erslan s 22 poena, Balić s 19 i čak 17 skokova te Cvjetković sa 16 dok kod poražene ekipe Branka Vukičević je postigla 26.

[rezultat zid=77]

Košarkašice Rockwool Pule slavile su na gostovanju kod Trešnjevke, što je poprilično iznenađujući ishod, jer je Trešnjevka jesenas u Pattinaggiu zaledila Puljanke na “minus 32”. Usto su igračice trenera Đukića u Kutiji šibica bile poprilično oslabljenje, no to ih nije spriječilo da upišu prvu pobjedu u ovoj kalendarskoj godini.

Premda je bila u zapisniku, ozlijeđena Tea Đikić nije zaigrala, dok zbog visoke temperature u Zagreb nije ni otputovala Martina Zubak, do ovog susreta najbolji strijelac Puljanki. Tako su gošće do pobjede stigle s pet igračica, među kojima je bila i rekonvalescentica Tea Buzov, jedino je s klupe u dva navrata ulazila mlada Percan kako bi Jakelić i Pickering po par minuta uhvatile malo zraka.

Prvo poluvrijeme su puno bolje odradile domaće igračice i na veliki odmor otišle s deset poena prednosti i nitko se nije nadao da bi u nastavku susreta za njih moglo poče sve naopako. Nitko osim Puljanki.

Već do kraja treće četvrtine su se uspjele vratiti na zaostatak od samo četiri poena da bi u posljednjih deset minuta Puljanke najprije sa serijom 5:0 pa zatim 7:0 nakon nekog vremena došle u vodstvo koje do kraja susreta nisu ispustile.

Posljednje tri minute susreta gledatelji su prisustvovali reviji promašaja s obije strane no na kraju je to pomoglo Puljankama i na kraju susreta je moglo početi njihovo slavlje.

Konačan rezultat je bio 70:67 a u pobjedničkim redovima najefikasnije su bile Chelsea Pickering s 24 poena i Ivana Đukić sa 20 dok je u poraženom sastavu Anja Škara postigla 15 a Iva Slonjšak 14 poena.

[rezultat zid=74]

Ipak su Splićanke bolje odradile utakmicu 13. kola A-1 hrvatske lige. Ragusa je na domaćem terenu u Gospinom polju izgubila od Splita s 52:46. Ovo je deseti poraz Dubrovkinja koje su također zabilježile i tri pobjede.

U ne odveć kvalitetnoj košarkaškoj predstavi ali nadave borbenoj najbolje se snaša Dora Goleš koja je u maniri najiskusnijih igračica odvela svoju ekipu do pobjede.

Prve tri četvrtine se igralo koš na koš i niti jedna ekipa se nije uspijevala odvojiti da bi u posljednjih deset minuta Splićanke sa serijom 10:0 riješile pitanje pobjednika i odnijele pobjedu na Gripe.

Najefikasnija igračica susreta je bila Goleš sa 17 postignutih poena dok je kod Raguse već standardno Ivona Matić bila najefikasnija. Postigla je 14 poena.

Počeli smo loše i završili smo loše. Cijelu utakmicu smo igrali u drugoj brzini, što je naravno bilo nedovoljno za pobjedu, razočarano je rekao Zdravko Kitin, trener Raguse. Ovo smo trebali pobijediti još je dodao.

[rezultat zid=78]

Košarkašice Pletera očekivano su na gostovanju u Zagrebu doživjele deveti poraz sezone. Medveščak je već do odmora stekao prednost od 11 poena 34:23, koju je do kraja susreta povećao na velikih 84:48.

Domaće redove je predvodila Ivana Tikvić s 19 poena a njoj uz bok su bile i Nina Premasunac s 18 te Iva Borović s 10. U redovima Riječanki samo se pet igračica upisalo među strijelce. Najefikasnija je bila Ana Vrsaljko sa 16 poena, a jedina s dvoznamenkastim učinkom bila je još Gambiraža koja je postigla 12.

[rezultat zid=76]

U omišu sve prema očekivanjima. Od početka susreta je bila vidljiva razlika u kvaliteti posebno pod obručima gdje je Luca Ivanković dominirala i odvela utakmicu u jednosmjernu ulicu.

Već nakon deset minuta igre prednost je iznosila devet poena da bi do poluvremena ona narasla na ogromnih dvadeset i osam. Drugi dio susreta je bilo samo rutinsko odrađivanje posla za obije ekipe.

Kod Jollyja najbolja su bile Luca Ivanković s 33 poena i 10 skokova za valorizaciju 45, Antonija Mišura s 23 poena, 9 skokova i 8 asistencija za valorizaciju 36 te Kristina Benić s 15 poena, 14 skokova i 9 asistencija također za valorizaciju 36 dok su u Omiškim redovima najbolje bile Antonela Anić sa 16, Karla Kalajžić s 12 poena i 5 asistencija i Maja Jerčić s 13 poena.