Siniša Štemberger donio Igokei Euroligu!

Odličnu utakmicu odigrali su vodeće Igokea i Crvena zvezda pred 3500 gledatelja. Slavili su domaćini i prema svemu sudeći izborili plasman u Euroligu sljedeće sezone. Nije pošteno prema ostalim momčadima pisati da je Igokea izborila Euroligu, dok je i teoretski nisu osigurali, ali teško je vjerovati da momčad iz Aleksandrovca nakon samo tri poraza u 18 kola može izgubiti četiri utakmice u posljednjih osam kola.

Igokea bolje otvara utakmicu i nakon tri minute igre ima vodstvo od 6:2, a od tih šest poena, pet je postigao standardno dobar Branko Jorović. Crvena zvezda je pod kraj prve četvrtine uspjela preokrenuti rezultat i povesti 15:17, ali četvrtina ipak završava s nerješenih 19:19.

Serijom 10:1 otvorila je Igokea drugu četvrtinu i povela 29:20. Razigran je u tim trenucima bio Miloš Komatina, koji je do tog trenutka utakmice postigao već 10 poena. Zvezda se ne predaje i brzo se vraća u utakmicu serijom 11:1 za njihovo vodstvo 30:31. Nakon serije Crvene zvezde opet je došao red na seriju domaćina. Igokea je serijom 16:4 povela s najviših 11 poena razlike u utakmici, a igrači zvezde do poluvremena smanjuju na podnošlivih šest poena zaostatka, 46:40.

Treća četvrtina je bila baš po ukusu navijača jedne i druge momčadi kojih je bilo puno na tribinama. Borbena, požrtvovna s obje strane, a završila je izjednačeno, rezultatom 18:18 što je značilo da se u posljednju četvrtinu ušlo s 6 poena prednosti Igokee.

Dvije i pol minute čekalo se u posljednjoj četvrtini na prve koševe koje postiže Jorović s linije slobodnih bacanja. U 37. Minuti utakmice tricom Clifforda Hammondsa domaćini vode 77:70 i činilo se da će mirno privesti utakmicu kraju, ali nisu tako mislili igrači Crvene zvezde. Oni su na 1:44 do kraja smanjili na samo -2, a preko Borisa Savovića izjednačavaju rezultat na 77:77. Imala je zvezda šansu povesti, ali najiskusniji u njihovim redovima, Igor Rakočević promašuje tricu za vodstvo. Na drugoj strani, naš Siniša Štemberger pogađa tricu samo 2,9 sekundi do kraja i donosi Igokei veliku pobjedu i najvjerojatnije plasman u Euroligu!

“Bila je ovo fenomenalna utakmica u fantastičnoj atmosferi. Igrali smo protiv velikog tima, ali i mi smo pokazali da smo velika ekipa. Igrom slučaja presudili su moji poeni, ali svi moji saigrači, zajedno sa stručnim štabom, su zaslužni za pobjedu. Nadam se da su i navijači na tribinama uživali u utakmici onoliko koliko smo mi na parketu”, rekao je za službene stranice ABA lige junak utakmice, Siniša Štemberger.

Marko Brkić je kod Igokee bio najbolji strijelac s 15 poena, a pritom je uhvatio i 8 lopti. Jorović je dodao 13 poena, dok su po 12 zabili Miloš Komatina i Hammonds. Na drugoj strani Savović je uknjižio double-double učinak od 16 poena i 11 skokova, 15 je zabio De Marcus Nelson, dok su Rakočević i Raško Katić zabili 10.