Grčka: Solidni Vrkić, Ukić i Krolo

Završilo je i peto kolo grčke lige, a obilježila ga je nevjerojatna pobjeda Panathinaikosa s čak 52 poena viška u odnosu na Iysiakos. Vidjeli smo i tri Hrvata koja su pružila solidne partije za svoje klubove.

Apollon Patras, za kojeg igra naš Ivan Krolo, priredio je iznenađenje svladavši Kolossos u gostima sa 67-80. Apollon je uzeo vodstvo u prvoj četvrtini i nije ga ispuštao do kraja utakmice. Najbolji su u pobjedničkoj ekipi bili Keaton Grant s 20 poena i Vladimir Petrović-Stergiou s 10 koševa i 9 skokova. Kod Kolossosa je LaRon Dendy upisao 24 poena. Ivan Krolo je odigrao 19 minuta za Apollon i zabilježio 11 ubačaja i 4 skoka.

Drugi Hrvat koji je nastupio u Grčkoj bio je Zoran Vrkić koji je odigrao 29 minuta iskoristivši ih za 9 koševa i 9 skokova u porazu svog Ikarosa 76-69 od KAOD-a. Unatoč dobroj igri Vrkića koji je pomagao Dannyju Gibsonu (22 poena) i Alexisu Kiritsisu (21), KAOD je ipak uspio izvući pobjedu i ostavio goste na samo jednom trijumfu u dosadašnjem dijelu lige. Kod KAOD-a najbolji je bio Louis Dale s 21 košem i 9 dohvaćenih lopti.

Roko-Leni Ukić je odigrao 19 minuta za Panathinaikos koji je sa 101-49 „razbio“ Ilysiakos. Ukić je zabilježio 8 poena, a najbolji u njegovoj momčadi bili su Stephane Lasme s upisanih 16 koševa i 5 skokova i Andy Panko s 13 poena. Na suprotnoj strani najbolji je bio Maurice Hampton koji se 11 puta upisao u strijelce.