Hrvatska poražena od Italije

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija poražena u Slavonskom Brodu od reprezentacije Italije u sklopu kvalifikacijskog ciklusa za Eurobasket 2019. godine. Talijanke su slavile rezultatom 52:64, a izabranice Anđe Jelavić nisu bile raspoložene kao što je to bio slučaj u prvoj utakmici u gostima.

Hrvatska – Italija 52:64

Hrvatska: Ivana Blažević -, Ana-Marija Begić 0, Tea Buzov 0, Antonija Sandrić 8, Nina Premasunac 9, Iva Todorić 2, Marija Režan 8, Carmen Miloglav 4, Ružica Džankić -, Ivana Tikvić 11, Ivana Dojkić 6, Lea Miletić 4

Favorizirane gošće su na kraju odnijele bodove iz Slavonskog Broda, i to potpuno zasluženo. Katastrofalan vanjski šut hrvatskih košarkašica nije mogao proći nekažnjeno. Kada se šutu za tri od 3/17 doda 18 izgubljenih lopti poraz je vrlo izvjestan.

U dosta tvrdoj utakmici Talijanke su iz dionice u dionicu stvarale prednost stvorivši nakon svake četvrtine po par poena viška na svome kontu. Elisa Penna bila je nezaustavljiva i gostujuća momčad je sjajno otvorila posljednjih deset minuta sa serijom 11:3 kojom dolaze do visokih plus 18 (43:61). Do kraja su naše košarkašice uspjele ublažiti poraz i popraviti slabu osobnu statistiku.

Ivana Tikvić bila je najraspoloženija kod domaćina s 11 poena i pet skokova. Neuobičajeno slaba izdanja imale su Antonija Sandrić i Marija Režan koje su ubacile po 8 poena.  Sandrić je šutirala skromnih 3/16 iz igre, dok je Režan imala 3/9 uz ipak solidnih osam skokova. Nina Premasunac je upisala 9 poena uz četiri skoka, a slabu večer imala je i igračica Splita, Tea Buzov koja je ostala bez poena uz šut iz igre 0/6.

Na drugoj strani je najbolja bila već spomenuta Penna sa 17 poena uz odličan vanjski šut (5/6 za tri poena).