Hezonja dobar u pobjedi nad Clevelandom, Šarić solidan, Žižić debitirao

U noći sa subote na nedjelju pet je hrvatskih košarkaša upisalo nastupe u NBA ligi. Mario Hezonja jedini je bio na pobjedničkoj strani, dok su ostala četvorica upisali poraze.

Orlando je u Clevelandu došao do iznenađujuće pobjede nad Cavaliersima (93:114), a nakon prvih 12 minuta gosti su već imali 18 koševa prednosti. To je ujedno bio dvoboj dvojice hrvatskih predstavnika, Marija Hezonje i Ante Žižića. Hezonja je za 25 minuta na parketu ubacio 11 poena (šut iz igre 4/5), uz šest skokova i jednu ukradenu loptu, a prvi službeni nastup u NBA ligi upisao je i mladi Žižić. Iako je igrao samo šest minuta, ostvario je lijep učinak od četiri poena, četiri skoka i čak dvije blokade.

Dario Šarić sa svojom se Philadelphijom nije dobro proveo na gostovanju kod Toronto Raptorsa. Poraženi su s velikih 34 koša razlike (128:94), a hrvatski je reprezentativac susret započeo na klupi te je odigrao 23 minute. Ubacio je devet poena i uhvatio sedam lopti, a jednom je asisitirao za koš.

U tijesnom porazu Indiane od domaćeg Miamija (112:108), Bojan Bogdanović je po prvi puta u dresu Pacersa ostao na jednoznamenkastom učinku. Za 20 minuta igre postigao je sedam koševa, uz jednu asistenciju, a zanimljivo je da nije šutnuo niti jednu tricu tijekom susreta.

Novi visoki poraz upisali su Phoenix Sunsi našeg Dragana Bendera, a ovaj puta bolji od njih su bili LA Clippersi rezultatom 130:88. Dragan je opet dobio solidnu minutažu, no ni ovaj puta nije ostvario značajniji učinak. Zabio je tek tri koša te je po dva puta skočio i razigrao suigrače.