Prva liga: Universitas bolji od Podravca

Splitski Universitas Diplomus upisao je drugu pobjedu gostujućim slavljem nad Podravcem. Nakon malo slabijeg početka Splićani su utakmicu prelomili sjajnom zadnjom dionicom gdje su ubacili čak 28 poena te na kraju zasluženo slavili s konačnih 70:80. Zanimljivo, susret je obilježio veliki broj izgubljenih lopti na obje strane gdje su obje ekipe izgubile po 24 lopte.

Prva liga, 2. kolo, 21. listopad

Podravac – AKK Universitas 70:80 (17:13, 18:18, 22:21, 13:28)

(Kompletna statistika)

Krenuli su dobro gosti s početnih 2:7, no ubrzo Podravac preokreće rezultat serijom 15:2 za 17:9. Međutim, Splićani su brzo odgovorili i vratili se u utakmicu. U drugoj dionici imao je domaći sastav u par navrata dvoznamenkastu prednost. No s klupe gostiju jako dobro je svoju minutažu iskoristio mladi Lovre Runjić povezavši nekoliko dobrih napada pa su Splićani uspjeli smanjiti s minus 14 na minus četiri do kraja poluvremena.

Imali su domaćini i u trećoj dionici plus osam, no žilavi Splićani su se ponovno uspjeli vratiti u egal. Pet minuta prije kraja utakmice gosti rade 14:0 seriju na krilima Gabriela Marića i dolaze na plus osam (60:68). Podravac se od toga nije oporavio. Pokušali su se vratiti u utakmicu, no sjajni Gabriel Marić je praktički sam riješio utakmicu ubacivši skoro sve poene svoje momčadi, osim dva bacanja Luke Radoša, do kraja utakmice.

Marić je s 26 poena, šest skokova i četiri asistencije predvodio svoju momčad do pobjede. Prethodno spomenuti Lovre Runjić se priključio s 11 poena za samo 14 minuta u igri. Kod domaćeg sastava istaknuo se Nikola Šestak s 14 poena i šest uhvaćenih lopti.