Prva liga: Kvarner u završnici do prve pobjede

Kvarner je do premijerne pobjede u ovoj sezoni došao teže od očekivanog. Na domaćem terenu protiv Grafičara pobjedu su osigurali tek u samoj završnici susreta. Konačni rezultat glasi 80:75.

Prva liga, 2. kolo, 21. listopad

Kvarner 2010 – Grafičar 80:75 (21:22, 21:23, 15:6, 23:24)
(Kompletna statistika)

Bila je to egal utakmice gdje se igralo praktički koš za koš. Propustili su gosti svoju priliku u drugoj četvrtini kada su u jednom trenutku imali na svom kontu plus osam i dopustili Kvarneru da na predah ode sa, za njih odličnih, 42:45.

U nastavku ista priča samo što su ovog puta prednost imali domaći, a Grafičar je stizao rezultat. Minutu i pol prije kraja na semaforu je svjetlilo 70:70. Za Kvarner je tricu tada pogodio Roko Delpin, a nakon izgubljene lopte Matije Novaka, Ivan Kučan postiže još jednu. Vremena za još jedan preokret nije bilo i Riječani su upisali pobjedu.

Mate Vucić s 20 poena i 15 skokova bio je najbolji kod slavljenika. Za poražene je Manuel Novak ubacio 31.